PGNiG Superliga kobiet: Trzy nowe zawodniczki w Perle Lublin

Piłka ręczna
PGNiG Superliga kobiet: Trzy nowe zawodniczki w Perle Lublin
fot. PAP

Valentina Blazevic, Joanna Gadzina i Aleksandra Olek przynajmniej w najbliższym sezonie bronić będą barw drużyny piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin, która w zakończonych rozgrywkach po raz 21. zdobyła mistrzostwo Polski.

Dwudziestopięcioletnia rozgrywająca Blazevic to wielokrotna reprezentantka Chorwacji, przez ostatnie dwa sezony grająca w szczecińskiej Pogoni. Wcześniej ze słoweńskim Krim Lublana występowała w Lidze Mistrzyń. Z lubelską Perłą związała się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

"Spośród piłkarek występujących obecnie w polskiej lidze Valentina jest jedną z lepszych na pozycji środkowej rozgrywającej. Prezentuje taki styl gry, który powinien jej pozwolić na szybkie wkomponowanie się w nasz zespół" - zauważył trener mistrzyń kraju.

 

Gadzina, 27-letnia skrzydłowa, karierę rozpoczynała w Nowym Sączu, zaliczyła wiele spotkań w młodzieżowych oraz w seniorskiej reprezentacji Polski. Była zawodniczką Pogoni Szczecin, a ostatnio Startu Elbląg. Ona także podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Trzecią z nowych zawodniczek jest rodowita lublinianka, która po okresie nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku wróciła do macierzystego klubu. 18-letnia Olek, młodzieżowa reprezentantka kraju, występuje na pozycji obrotowej i o miejsce na parkiecie rywalizować będzie z dwiema etatowymi kadrowiczkami Joanną Szarawagą i Sylwią Matuszczyk. Jej również roczny kontrakt zawiera jednak opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

Drużynę Perły opuszczają natomiast bramkarka Aleksandra Januchta i skrzydłowa Agnieszka Kowalska, która z lubelską ekipą sześciokrotnie zdobywała mistrzowską koronę. Lublinianki 26. sezon z rzędu reprezentować będą Polskę w rozgrywkach pucharowych Starego Kontynentu.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie