Ratajczak kapitanem MKS Będzin w sezonie 2019/20

Siatkówka
Ratajczak kapitanem MKS Będzin w sezonie 2019/20
fot. Cyfrasport

Artur Ratajczak w sezonie 2019/20 będzie pełnił funkcję kapitana MKS Będzin. – To zawodnik, który oddał kawał serca temu klubowi – podkreślił trener Jakub Bednaruk.

Ratajczak pozostanie w Będzinie na mocy dwuletniego kontraktu podpisanego latem ubiegłego roku. Sezon 2019/20 będzie jego czwartym w ekipie MKS. W dotychczasowych 73 grach (309 setach) punktował 494 razy.  
 
– To zawodnik, który oddał kawał serca temu klubowi, niebojący się brać ciężaru na siebie za gorsze czasy. Rzeczywiście jego ostatni sezon nie był najlepszy, ale jeszcze dwa lata temu był jednym z lepiej blokujących PlusLigi. Wierzę w tego chłopaka, wierzę że dzięki niemu rywalizacja na środku będzie duża. Chcę mu pomóc w odbudowaniu formy – powiedział Bednaruk. 
 
Po minionych rozgrywkach w będzińskim obozie pozostała sportowa złość. Nikt nie ukrywa, że kolejny sezon musi być zdecydowanie lepszy od poprzedniego. 
 
– To był bardzo trudny sezon, na finalny wynik złożyło się dużo aspektów, o których nie będę mówił. Kontuzje również nas nie omijały. Mam nadzieję, że w kolejnym roku problemy kadrowe pozostaną już tylko w sferze złych wspomnień. Mimo wyniku ten sezon bardzo dużo mnie nauczył na wielu płaszczyznach. Trzeba przełknąć gorzką pigułkę i iść przed siebie. Każdy sportowiec życzy sobie i drużynie sukcesów, i samych dobrych występów, niestety sport jest brutalny i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Wiem na co mnie stać, co umiem i z optymizmem patrzę na kolejne wyzwania – stwierdził Ratajczak. 
 
Jesienią kibice MKS zobaczą w kadrze zespołu aż dziesięciu nowych zawodników. Personalia czterech z nich (TJ Sandersa, Rafała Sobańskiego, Bartosza Schmidta i Davida Sossenheimera) zostały już opublikowane.  
 
– Zmiany w zespole oceniam pozytywnie. Powiew świeżości jest wskazany, zarówno na ławce trenerskiej jak i w składzie. Od początku okresu przygotowawczego musimy zadbać o atmosferę w szatni, a na treningach dawać z siebie maksimum – dodał kapitan MKS. 
 
 
 
 
View this post on Instagram

#kapitan #captainteam #arturratajczak #stayhere #nextseason #middleblocker #mksbędzin @fotoborkowscy

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on Jun 5, 2019 at 4:49am PDT

 
Kadra MKS Będzin (stan na 5 czerwca 2019):
 
rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)
atakujący: Rafał Faryna
środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak
przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy)
libero: Michał Potera.
RM, mksbedzin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze