Wojtasik i Kociołek przed MŚ w siatkówce plażowej: Żaden rywal nie będzie dla nas z kosmosu

Siatkówka

W dniach 28 czerwca - 7 lipca w Hamburgu rozegrane zostaną mistrzostwa świata w siatkówce plażowej. O medale powalczy aż 48 ekip. Nasz kraj będą reprezentować trzy duety, w tym jeden żeński w postaci Kingi Wojtasik oraz Katarzyny Kociołek.

Nasze siatkarki plażowe poznały niedawno rywalki z jakimi zmierzą się na niemieckich piaskach. Bedą to Barbora Hermannova/Marketa Slukova (Czechy), Anastasija Kravcenoka/Tina Graudina (Łotwa) oraz Sarah Schneider/Leonie Kortzinger (Niemcy). Polki zaznaczają, że nie obawiają się żadnego przeciwnika.

 

- Wiadomo, że to jest elita światowa, ale są to pary, z którymi rywalizujemy na co dzień. To nie będzie więc dla nas nikt z kosmosu (śmiech), tylko ktoś kogo znamy. Jeżeli zaprezentujemy stabilną formę, to będzie dobrze - powiedziała Kinga Wojtasik.

 

Należy mieć nadzieję, że nasze zawodniczki osiągną szczyt formy właśnie na siatkarskim mundialu. Wcześniej rywalizować będą w turnieju World Tour, który odbędzie się w Warszawie.

 

- Dopiero zaczęłyśmy sezon i zagrałyśmy dwa turnieje. Pierwszy nie był najlepszy w naszym wykonaniu. W drugim było już lepiej, więc mam nadzieję, że będziemy utrzymywać ten poziom i że będzie tylko lepiej - stwierdziła Katarzyna Kociołek.

 

Pozostałe pary z Polski, które wystąpią na MŚ to Grzegorz Fijałek/Michał Bryl oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

 

Wypowiedzi Kingi Wojtasik oraz Katarzyny Kociołek w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze