Do Kędzierzyna-Koźla na Orlen XXIV Mistrzostwa Polski Oldboyów w Piłce Siatkowej Mężczyzn przyjedzie 539 graczy z 49 drużyn – będą rywalizować w siedmiu kategoriach wiekowych, a turniej potrwa trzy dni (14–16 czerwca). Jednym z uczestników będzie prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny.
 
To już kolejny raz, gdy oldboye walczą o medale mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu; to miasto aktualnego mistrza Polski – ZAKSY. 
 
– Dlaczego oldboje pokochali Kędzierzyn-Koźle? Bo to miasto chemii i siatkówki. Wydaje mi się, że panuje u nas fajna atmosfera. My się bardzo cieszymy, że do nas przyjeżdża kilkuset mężczyzn, którzy od rana do wieczora grają w siatkówkę – stwierdziła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.
 
W turnieju będą rywalizować zawodnicy powyżej 35 roku życia. Szykuje się prawdziwe święto siatkówki.
 
– W tym roku faktycznie nie wykluczam, że i ja po raz pierwszy zagram w mistrzostwach. Słyszałem tyle dobrego o tej imprezie, że spróbuję podołać jej sportowym i nie tylko takim wyzwaniom – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA. Paweł Zagumny. Powrót do Hali Azoty będzie miał też dla niego pierwiastek sentymentalny. Przypomnijmy, że słynny rozgrywający był w latach 2010–15 zawodnikiem ZAKSY.
 
Mistrzostwa Polski oldboyów już na stałe weszły do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Kolejny raz, dzięki fantastycznej współpracy z władzami samorządowymi Kędzierzyna-Koźla, najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbędzie się w tym jakże ważnym dla historii polskiej siatkówki miejscu. Co roku na parkietach można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W poprzedniej edycji oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Jarosława Stancelewskiego czy Roberta Szczerbaniuka. W każdej jednak kategorii wiekowej było mnóstwo byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy. 

Więcej informacji na temat XXIV Mistrzostw Polski Oldboyów w Piłce Siatkowej Mężczyzn na stronie oldboysvolleyballcup.pl.