Amerykańscy piłkarze znów przegrali z Jamajką

Piłka nożna
Amerykańscy piłkarze znów przegrali z Jamajką
fot. PAP

Po raz drugi od 2015 roku piłkarska reprezentacja USA przegrała z Jamajką, tym razem 0:1 w Waszyngtonie. Od wielu lat z Amerykanami na ich terenie wygrała jeszcze tylko jedna drużyna narodowa z Karaibów - Haiti (wynik 1:0), a miało to miejsce w 1969 roku.

Obydwa zespoły przygotowują się do rozpoczynającego się 16 czerwca w Pasadenie Złotego Pucharu CONCACAF. Jedyną bramkę strzelił 22-letni Shamar Nicholson w 60. minucie.

 

Do tej pory Jamajczycy tylko trzykrotnie pokonali ekipę Stanów Zjednoczonych. Rywale z kolei triumfowali 15 razy, a osiem spotkań zakończyło się remisami.

 

Inni uczestnicy Gold Cup rywalizowali natomiast z zespołami przygotowującymi się do rozpoczynającego się 14 czerwca prestiżowego turnieju Copa America - Meksyk wygrał w Atlancie z Wenezuelą 3:1 (1:1), Honduras zremisował w paragwajskim Ciudad del Este z reprezentacją gospodarzy 1:1 (0:1), a Kostaryka przegrała w Limie z Peru 0:1 (0:0).

 

W meczu Brazylii z Katarem, który został zaproszony do udziału w Copa America, nie było niespodzianki - "Canarinhos" zwyciężyli 2:0 (2:0), ale kontuzji kostki doznał Neymar i nie wystąpi w mistrzostwach Ameryki Południowej.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze