O odejściu Berga poinformowała oficjalna strona norweskiej drużyny. 49-latek pracował z tym zespołem od lipca zeszłego roku.

 

"Dziękuję wszystkim za ten czas. To było ekscytujące doświadczenie. W klubie wszystko działa odpowiednio i bardzo mi się to podobało. Zostałem dobrze przyjęty, z wszystkimi miło mi się współpracowało. Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie" - napisał Berg w oświadczeniu.

 

Działacze Stabeak również podziękowali Bergowi za jego pracę.

 

- Dziękujemy Henningowi za jego wysiłek i wkład w ratowanie klubu. Życzymy mu powodzenia w nowym miejscu - dodał dyrektor generalny Jon Tunold.

 

Były piłkarz Manchesteru United prowadził Stabaek w 25 meczach. Jego bilans to sześć zwycięstw, osiem ermisów i jedenaście porażek.

 

Omonia Nikozja w poprzednim sezonie zajęła 6. miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy. W kadrze drużyny znajduje się między innymi były pomocnik Piasta Gliwice Sasa Zivec.

Przed pracą w Stabaek, Berg przez rok trenował węgierski Videoton. Wcześniej w blisko 100 meczach prowadził Legię Warszawa. Jako szkoleniowiec stołecznego klubu sięgnął po mistrzostwo i krajowy puchar.

 

WYNIKI I TABELA CYPRYJSKIEJ LIGI