Kumbev: Polska jest faworytem, ale u nas nie wygrywa się łatwo

Piłka nożna

Były piłkarz Groclin Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa Pance Kumbev jako zawodnik rozegrał 9 meczów w reprezentacji Macedonii. W rozmowie z Romanem Kołtoniem opowiedział o najbliższym rywalu drużyny Jerzego Brzęczka.

Kumbev zauważył, że reprezentanci Macedonii Północnej regularnie grają w klubach, co może przełożyć się na ich dobre występy w kadrze.

 

- Mamy ciekawą generację piłkarzy. Jest wielu młodych graczy, którzy grają w swoich klubach. Uważam, że Polska jest faworytem, ale u nas rzadko kiedy ktoś łatwo wygrywa - powiedział.

 

Kapitan Macedonii Północnej Goran Pandev stwierdził, że aktualna reprezentacja składa się z najciekawszej generacji piłkarzy w ostatnich kilkunastu latach.

 

- Ostatnio w Lidze Narodów graliśmy bardzo dobrze, ale nie mieliśmy zbyt wymagających rywali. Teraz nadszedł test i trzeba potwierdzić to w eliminacjach. Zobaczymy, na co nas stać. Pandev jest doświadczonym liderem. Obok niego występuje kilku młodych zawodników, między innymi z La Liga czy z tureckiej ekstraklasy, do tego kilku z Włoch. Mamy naprawdę ciekawą reprezentację - dodał były piłkarz Legii.

 

Pandev w swojej karierze występował między innymi w Interze Mediolan, Napoli czy ostatnio Genoi. W tej ostatniej drużynie spotkał się z Krzysztofem Piątkiem.

 

- Jak dla mnie Pandev i Darko Pancev to dwie największe legendy macedońskiej piłki. Pandev wygrał Ligę Mistrzów, grał w Napoli, w Galatasaray. Jeśli Polska poradzi sobie z nim, będzie miała znacznie łatwiejsze zadanie. On wie co robić z piłką, jest bardzo inteligentny. Jednym podaniem może zrobić różnicę - ocenił Kumbev.

 

Wygląda na to, że reprezentacja Polski na spotkanie z Macedonią Północną wyjdzie z jednym wysuniętym napastnikiem. W związku z tym w środku pola Jerzy Brzęczek wystawi prawdopodobnie trzech zawodników. 

 

- Polska jest faworytem, ma świetnych napastników. Ale Macedonia ma dobrych zawodników w pomocy. Polska może mieć problemy z tyłu, bo nasi napastnicy są bardzo ciekawi - powiedział. 

 

Szczypiorniści Vardaru Skopje kilka dni temu sięgnęli po triumf w Lidze Mistrzów. Kumbev liczy, że w przyszłości mieszkańcy Macedonii Północnej będą mogli świętować sukcesy również w piłce nożnej.

 

- Jesteśmy małym państwem. Nasi piłkarze ręczni wygrali Ligę Mistrzów. To jest dla nas wielki sukces, kibice przywitali ich w niesamowity sposób. Mam nadzieję, że kiedyś podobne sukcesy osiągną piłkarze. Nie udało nam się jeszcze awansować na żaden wielki turniej, więc oby tym razem było inaczej - stwierdził.

 

Kumbev aktualnie pełni rolę szefa związku zawodowego piłkarzy w Macedonii.

 

- U nas w kraju aktualnie jest spory kryzys polityczny i to też wpływa na sport. Tylko dwa czy trzy kluby są na poziomie polskiej ekstraklasy. Płacą, piłkarze mają niezłe kontrakty. W innych dzieje się źle. Udało nam się wywalczyć próg pensji minimalnej, która wynosi 300 euro miesięcznie - zdradził.

 

Transmisja meczu Macedonia Północna - Polska w Polsacie Sport w piątek o godz. 20:35. Przedmeczowe studio od godz. 18:00.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze