Od 8:9 do 15:9! Polskie siatkarki znokautowały rywalki w tie-breaku (WIDEO)

Polskie siatkarki zwycięstwem 3:2 nad Rosją zakończyły zmagania w turnieju Ligi Narodów w Kortrijk. O wygranej przesądziła kapitalna końcówka tie-breaka, w której podopieczne trenera Jacka Nawrockiego od stanu 8:9 wygrały siedem kolejnych akcji i zwyciężyły 15:9.

Tatiana Romanowa popisała się asem serwisowym, dając prowadzenie Rosjankom (8:9), ale w kolejnej akcji zaserwowała w siatkę (9:9). Tak rozpoczęła się niezwykła seria biało-czerwonych...

Najpierw Marlena Pleśnierowicz zaskoczyła rywalki zagrywką (10:9), a trener rywalek poprosił o czas. Po nim podwójny blok Magdaleny Stysiak i Kamili Witkowskiej zatrzymał atak rywalek (11:9). Trener Wadim Pankow wziął drugą przerwę. Nie wybiło to Polek z rytmu. Malwina Smarzek skutecznym atakiem podwyższyła na 12:9. Następny punkt przyniósł kolejny blok duetu Stysiak/Witkowska (13:9). Potem dołączyła do nich Smarzek i potrójny tym razem blok oznaczał piłkę meczową dla Polski (14:9). Spotkanie zakończył... oczywiście blok, tym razem pojedynczy! Witkowska zatrzymała rywalkę, ustalając wynik seta na 15:9.