WT w tenisie stołowym: Dyjas i Nuytinck rozstawieni z "siódemką" w Japonii

Tenis
WT w tenisie stołowym: Dyjas i Nuytinck rozstawieni z "siódemką" w Japonii
fot. PAP

Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck zostali rozstawieni z "siódemką" w grze podwójnej turnieju najwyższej rangi - ITTF World Tour Platinum Japan Open. Wszyscy inni polscy tenisiści stołowi zagrają w kwalifikacjach w Sapporo. Obecnie biało-czerwoni trenują w Chinach.

Dyjas to wicemistrz Europy w tej konkurencji z 2016 roku, a jego partnerem był Daniel Górak. Z Nuytinckiem wystąpił m.in. pod koniec marca w Dausze, gdzie dotarli aż do półfinału. Polsko-belgijski debel pokonał wówczas m.in. wicemistrzów Europy Szwedów Mattiasa Falcka (wicemistrz świata w singlu) i Kristiana Karlssona oraz Duńczyka Jonathana Grotha i Anglika Liama Pitchforda, a także tajwańską parę Liao Cheng-Ting, Lin Yun-Ju - rozstawioną z "jedynką" w Japonii.

 

Oprócz Dyjasa, w Sapporo wystąpią: mistrzyni Europy Li Qian, Natalia Bajor, Natalia Partyka, Marek Badowski i Patryk Zatówka. Z tej grupy do zbliżających się Igrzysk Europejskich w Mińsku na Białorusi nie zakwalifikował się tylko Zatówka.

 

W Japan Open zagra cała plejada azjatyckich gwiazd ping-ponga, wśród rozstawionych w singlu (po 16 osób) spoza tego kontynentu jest tylko... dwóch zawodników: Brazylijczycy Hugo Calderano i Niemiec Dimitrij Ovtcharov. Kwalifikacje rozpoczną się 12 czerwca, a turniej główny dwa dni później.

 

Do niedzieli biało-czerwoni trenują w chińskim Chengdu, skąd przeniosą się do Sapporo.

 

"Największe plusy zgrupowania w Chinach to trenowanie przez długi czas w silnej i zróżnicowanej stylowo grupie oraz sporo godzin spędzonych na zajęciach indywidualnych. Dzięki wspólnej akcji szkoleniowej z kadrą kobiet jest możliwość współpracy miksta Partyka/Dyjas. Wystąpią w Igrzyskach Europejskich, ale gra mieszana staje się coraz ważniejsza w perspektywie przyszłorocznych igrzysk w Tokio" - poinformował PAP trener męskiej reprezentacji Tomasz Krzeszewski.

 

Dodatkowe treningi polscy pingpongiści poświęcają np. na trening serwisu.

 

"We współczesnym tenisie stołowy, trzeba umieć serwować szeroko i krótko oraz potrafić wykonywać te pierwsze zagrania możliwie szybko. Jeśli chodzi o mój serwis, z którego byłem najbardziej znany jako zawodnik, podglądałem i ulepszałem podanie Piotrka Szafranka, a on zobaczył go chyba u Francuza Christophe Legout" - dodał 44-letni szkoleniowiec.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie