Brzęczek: Mamy przygotowane dwie koncepcje składu

Piłka nożna

- Mamy przygotowane dwie koncepcje składu na to spotkanie. Decyzja co do ostatecznego ustawienia jeszcze nie zapadła i wciąż analizujemy pewne warianty taktyczne - powiedział przed meczem z Macedonią Północną selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Roman Kołtoń: Czy powinniśmy obawiać się Macedonii Północnej? 

 

Jerzy Brzęczek: O wyniku tego spotkania nie zadecydują jedynie aspekty czysto piłkarskie, ale także cechy charakteru i determinacja. Jedziemy na trudny teren, żeby zmierzyć się z przeciwnikiem, który potrafi osiągać dobre wyniki z teoretycznie silniejszymi rywalami.

 

Jaki jest plan taktyczny na to spotkanie?

 

Mamy przygotowane dwie koncepcje składu na to spotkanie. Decyzja co do ostatecznego ustawienia jeszcze nie zapadła i wciąż analizujemy pewne warianty taktyczne. Bardzo ważnym elementem w naszej grze jest i będzie umiejętność reagowania na to co dzieje się na boisku. Mecz wygrywa cała drużyna i rola rezerwowych jest kluczowa.

 

Jak przebiegał okres przygotowawczy?

 

Dodatkowe trzy dni na przygotowania były dla nas szczególnie ważne. Zawodnicy dojeżdżali na zgrupowanie po ciężkich sezonach i wiedzieliśmy, że musimy umiejętnie dozować jednostki treningowe i dopasować plan zgrupowania pod ich aktualne możliwości, tak żeby maksymalnie spożytkować ten czas.

 

TERMINARZ I WYNIKI ELIMINACJI EURO 2020

Roman Kołtoń, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze