El. Euro 2020: Izrael pewnie ograł Łotwę po hat-tricku Zahaviego

Izrael wygrał z Łotwą 3:0 i utrzymał drugie miejsce w tabeli grupy G eliminacji mistrzostw Europy 2020. Trzy gole dla drużyny prowadzonej przez Andreasa Herzoga strzelił niezawodny w ostatnim czasie Eran Zahavi.

Król strzelców chińskiej ekstraklasy otworzył wynik meczu w 10. minucie meczu, kiedy to kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Pavelsa Steinborsa. Golkiper Arki Gdynia był w tej sytuacji bez szans.

31-latek po raz drugi pokonał doświadczonego bramkarza w 59. minucie, wykorzystując asystę Birama Kayala. Trzecie trafienie zanotował natomiast na 10 minut przed zakończeniem spotkania. Dla Zahaviego były to kolejno piąte, szóste i siódme trafienia w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. Napastnik jest tym samym najskuteczniejszym snajperem całych kwalifikacji.

W innych meczach tej grupy Austria ograła Słowenię 1:0 po golu Guido Burgstallera. Podobnym wynikiem na korzyść reprezentacji Polski zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Macedonią Północną. Bramkę na wagę trzech punktów tuż po wejściu na boisko zanotował Krzysztof Piątek.

W poniedziałek Izrael zmierzy się z Polską w Warszawie. Łotwa podejmie Słowenię, a Macedonia Północna zagra u siebie z Austrią.

Transmisja spotkania Polska - Izrael w poniedziałek o godzinie 20:35 w Polsacie Sport.