FFF: Zapowiedź walki Bątkowski - Korzeniowski

Sporty walki

Filip Bątkowski kontra Kamil Korzeniowski, czyli niezwykle ciekawe zestawienie żołnierza i strażaka. Panowie zmierzą się 8 czerwca w hali CRS w Zielonej Górze podczas pierwszej gali FFF.

Dla Bąkowskiego nie będzie to pierwszy kontakt ze sportami walki. Warszawianin ma już na swoim koncie amatorskie pojedynki. Sam zajmuje się również organizowaniem gali Armia Fight Night. 

 

- Do wojska wstąpiłem jako nastolatek. Służba wojskowa wymaga pewnych cech osobowości i charakteru, które przydają się również w MMA. Mowa tutaj o odwadze, determinacji czy odporności psychicznej - zauważył.

 

Jego rywal jest strażakiem trzech lat. Dla niego walka na sobotniej gali również nie będzie debiutem w MMA. Zawodnik z Krosna pierwszy raz zawalczył w listopadzie zeszłego roku, kiedy to pokonał Tobiasza Golisa przez decyzję. Korzeniowski stanął do walki także w marcu bieżącego roku na gali VFCL 9, wygrywając z Islamem Mayrasultanovem przez dźwignię prostą na rękę w drugiej rundzie.

 

- Od zawsze chciałem pracować w straży pożarnej. Praca jest fizyczna, trudna. Kształtuje charakter i wytrzymałość do walki. Zawsze daję z siebie 100%. Mój rywal nie ugasi mojego zapału - stwierdził Korzeniowski.

 

Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia - zawodowy żołnierz czy strażak? Przekonamy się już w sobotę wieczorem! 

 

Bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl!

 

 

O FFF

Wolność w walce dla wszystkich. Nieważne kim jesteś, kulturystą, tancerzem, strażakiem. Każdy ma prawo wejść do klatki i sprawdzić się w najtwardszej formule, jaką jest MMA. 8 czerwca, w hali MOSiR w Zielonej Górze na pewno nie zabraknie emocji, a karty walk zapowiadają się interesująco.

W walkach wieczoru pierwszej gali FFF, gwiazdor Disco Polo i młodszy brat najsilniejszego człowieka na świecie, Krystian Pudzianowski skrzyżuje rękawice z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich kulturystów, medalistą mistrzostwa świata Radkiem Słodkiewiczem.

Swój wieloletni konflikt w sportowej walce wreszcie zakończą znani z wielu aren MMA i programów telewizyjnych Paweł „Trybson” Trybała i Marcin Najman. Kontrowersyjny pięściarz zapowiada, że będzie to jego ostatnia walka w życiu, a jego rywal zamierza zgotować mu „odpowiednie” pożegnanie.

W trzeciej z głównych walk mistrz tuningu Greg Collins spotka się w klatce z zawodowym tancerzem Rafałem „Tito” Krylą.

 

Bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl!

 

Bilety w sprzedaży w serwisie Abilet.pl!

Transmisja gali FFF już 8 czerwca na sportowych antenach Polsatu oraz w otwartym Polsacie.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie