FIVB wydała oświadczenie ws. Kubiaka

Siatkówka
FIVB wydała oświadczenie ws. Kubiaka
fot. Cyfrasport

Podkomisja Panelu Dyscyplinarnego Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) orzekła, że ​​polski reprezentant, Michał Kubiak, dopuścił się naruszeń przepisów dyscyplinarnych FIVB na podstawie swoich publicznych oświadczeń dotyczących Iranu podczas wywiadu z 26 maja 2019.

Podkomisja Panelu Dyscyplinarnego FIVB zaakceptowała sankcję nałożoną na Kubiaka przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, tj. karę nagany i karę sześciu meczów, która ma być wykonana w trzecim i czwartym tygodniu VNL 2019 i uznała, że są zgodne z przepisami dyscyplinarnymi FIVB.

 

Ponadto Podkomisja Dyscyplinarna FIVB zdecydowanie zaleciła, aby Polski Związek Piłki Siatkowej zażądał od Kubiaka przeprosin na piśmie, które powinny być odczytane przez spikera podczas meczu między Polską a Iranem podczas trzeciego tygodnia Siatkarskiej Ligi Narodów.

 

Podkomisja Panelu Dyscyplinarnego FIVB zauważyła, że decyzja Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej może być przedmiotem odwołania i zastrzegła sobie prawo do ponownego otwarcia postępowania, jeżeli Kubiak złoży odwołanie od tej decyzji lub nie wykona nałożonej na niego sankcji.

MC, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze