Mistrzyni świata pożegnała się z Chemikiem Police

Po dwóch latach gry w Chemiku Police Bianka Busa postanowiła rozstać się z tą drużyną. Serbska przyjmująca nie przedłużyła kontraktu z klubem, z którym zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski. Busa jest piątą siatkarką, która po minionym sezonie rozstała się z Chemikiem.

Mistrzyni świata oraz policki klub ostatniego sezonu na pewno nie zaliczą do udanych. Udało się jedynie zdobyć Puchar Polski, jednak w lidze Chemik poniósł srogą porażkę, nie zdobywając medalu i kończąc rozgrywki na czwartym miejscu. Nie wiadomo jeszcze, w jakim klubie Busa grać będzie w kolejnym sezonie.

Na koncie Chemika na Twitterze opublikowano podziękowanie dla Serbki oraz krótki film, przypominający jej pobyt w Policach.

Takich pożegnań było więcej, Busa jest bowiem piąta zawodniczką, która po rozczarowującym sezonie odeszła z klubu. Wcześniej zrobiły to Aleksandra Krzos, Justyna Łukasik, Amerykanka Chiaka Ogbogu i Chorwatka Sanja Gamma.

25-letnia Busa jest reprezentantką Serbii, z którą mistrzostwo świata wywalczyła w ubiegłym roku. Powołania do kadry to przede wszystkim efekt doskonałej gry w Chemiku w sezonie 2017/2018, w którym policzanki zdobyły złoty medal mistrzostw Polski.