Wielki powrót czołowego snajpera Serie A do Napoli?

Piłka nożna
Wielki powrót czołowego snajpera Serie A do Napoli?
fot. PAP
Zapata w barwach Napoli w 2014 roku.

Trwają spekulacje na temat transferów SSC Napoli do linii ataku. Konkurentem Arkadiusza Milika może zostać zawodnik, który bronił barw klubu z Neapolu już w latach 2013-2018. Eksplozja talentu Duvana Zapaty nastąpiła jednak dopiero w barwach Atalanty. Czy Kolumbijczyk powróci do wicemistrza Włoch?

Zapata trafił do Napoli w 2013 roku, jednak nigdy nie został kluczowym elementem układanki w ofensywie zespołu. Był w tym czasie wypożyczany do Udinese oraz Sampdorii, by ostatecznie w ubiegłym roku trafić do Genui na stałe. Tam jednak jego tułaczka po włoskich klubach była kontynuowana, bowiem szybko został wypożyczony do Atalanty.
 
Okazało się, że Bergamo jest miejscem skrojonym idealnie pod jego walory. Zapata stał się superstrzelcem rewelacji ubiegłego sezonu i zakończył udaną kampanię z 23 trafieniami w 37 meczach Serie A, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców - tuż za plecami Fabio Quagliarelli (26 goli) oraz przed Krzysztofem Piątkiem (22) i Cristiano Ronaldo (21). Przypomnijmy, że tyle spotkań rozegrał w trakcie pięciu lat spędzonych w Neapolu.
 
Gdyby Atalanta wykupiła Zapatę, miałby on okazję w przyszłym sezonie zaprezentować się w Lidze Mistrzów. Takie perspektywy niósłby oczywiście także transfer do Napoli, jednak nie może on liczyć na taki scenariusz w wypadku powrotu do macierzystej Sampdorii. Klub z Bergamo posiada opcję wykupienia napastnika.
 
Już zimą West Ham oferował 40 milionów euro za 28-letniego snajpera, jednak tamta propozycja została odrzucona.
 
Według Gianluki Di Marzio Napoli dostało zielone światło na prowadzenie negocjacji z piłkarzem. Być może do tej operacji włączony byłby Roberto Inglese.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze