Copa America: Dwa razy Messi i Argentyna wygrała ostatni sparing

Lionel Messi strzelił dwa gole, a reprezentacja Argentyny pokonała w San Juan Nikaraguę 5:1 (2:0) w ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się 14 czerwca prestiżowym turniejem piłkarskim Copa America w Brazylii.

Messi zdobył bramki w 36. i 38. minucie spotkania. Pierwszą z nich po indywidualnym popisie, minął czterech rywali i pokonał bramkarza strzałem po ziemi.

W drugiej połowie gole strzelili: Lautaro Martinez (62, 72) i Roberto Pereyra (80). W 90. minucie rozmiary przegranej zmniejszył kapitan Nikaraguańczyków Juan Barrera, który wykorzystał rzut karny.

Messi grał tylko w pierwszej części meczu, podobnie jak, a w drugiej zastąpili ich Paulo Dybala i Martinez.

W innym spotkaniu towarzyskim kolejny z uczestników Copa America Urugwaj wygrał w Montevideo z Panamą 3:0 (1:0). Autorami goli byli: Maximiliano Gomez (19), Luis Suarez (69) i Federico Valverde (79).

W fazie grupowej mistrzostw Ameryki Południowej (dwa zespoły wystąpią na zaproszenie) Argentyna zagra z Kolumbią, Paragwajem i Katarem, zaś rywalami Urugwaju będą Ekwador, Japonia i broniące tytułu Chile.