El. Euro 2020: San Marino oszukane? Kontrowersyjny rzut karny dla Rosji (WIDEO)

W 31. minucie meczu Rosja - San Marino, rozgrywanego w ramach eliminacji Euro 2020, doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym drużyny z Półwyspu Apenińskiego padł Aleksandr Gołowin, a arbiter Mohammed Al-Hakim z Iraku podyktował rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że przewinienie miało miejsce jeszcze przed linią szesnastego metra...

Od 25. minuty meczu rozgrywanego na stadionie Mordovia Arena w Sarańsku Rosjanie prowadzili już 1:0 po samobójczym golu Michele Cevolego, który próbował zablokować strzał Gołowina i w rezultacie posłał piłkę do własnej bramki.

Sześć minut później Rosjanie rozegrali koronkową akcję, w wyniku której piłkę do wbiegającego w pole karne podał kapitan "Sbornej" Artiom Dziuba. Gołowin trącił futbolówkę i został wycięty przez największego pechowca na boisku, czyli Cevolego, a sędziujący zawody Mohammed Al-Hakim podyktował rzut karny. Powtórki jednoznacznie pokazały jednak, że kontakt między obrońcą San Marino a napastnikiem gospodarzy miał miejsce jeszcze przed polem karnym.

Do ustawionej w odległości jedenastu metrów od bramki piłki podszedł Dziuba i sprytnym uderzeniem w kierunku prawego słupka podwyższył prowadzenie swojego zespołu.