Liga Narodów: Złamany palec reprezentanta Polski

Środkowy Jastrzębskiego Węgla Michał Szalacha podczas piątkowego meczu z Francją w Lidze Narodów złamał mały palec prawej ręki. Przerwa w treningach ma potrwać około miesiąca.

Polacy w chińskim Ningbo przegrali z Francuzami 1:3. Debiutujący w kadrze Szalacha wyszedł w podstawowej szóstce. Podczas blokowania ataku rywala doznał urazu. Po powrocie z Chin, we wtorek, czeka go zabieg w łódzkim szpitalu. - Przerwa ma potrwać od czterech do sześciu tygodni, więc do startu okresu przygotowawczego w klubie zdążę się w pełni wyleczyć – powiedział zawodnik, cytowany w klubowym komunikacie.

Jastrzębianie mają wznowić treningi w drugiej połowie sierpnia.

Szalacha jeszcze pod koniec ostatniego sezonu został ściągnięty z Łuczniczki Bydgoszcz do Jastrzębia w ramach transferu medycznego za kontuzjowanego kapitana Grzegorza Kosoka. Wypadł na tyle dobrze, że potem klub przedłużył z nim umowę.