Piłkarki Górnika Łęczna obroniły mistrzostwo Polski

Piłka nożna
Piłkarki Górnika Łęczna obroniły mistrzostwo Polski
fot. PAP

Piłkarki nożne Górnika Łęczna obroniły tytuł mistrza Polski dzięki sobotniej wygranej u siebie z Medykiem Konin 2:0 (1:0) w ostatniej kolejce ekstraligi. Przed tym spotkaniem Medyk był liderem z przewagą dwóch punktów nad Górnikiem.

W minionym sezonie hegemonem w polskim klubowym futbolu kobiecym był zespół z Łęcznej, który po raz pierwszy wywalczył mistrzostwo kraju i dołożył do tego również swój "premierowy" Puchar Polski. Medyk we wcześniejszych czterech zdobył dublety, ale przed rokiem był w lidze trzeci.

 

W obecnym sezonie zasadniczym oba spotkania wygrał Górnik - u siebie 3:2, a w Koninie 4:2. Drużyna z Konina okazała się za to lepsza w półfinale Pucharu Polski, wygrywając z Górnikiem 2:1.

 

W ekstralidze występuje 12 zespołów. Po sezonie zasadniczym tabela została podzielona na pół (z zachowaniem zdobytych punktów) i każda z grup rozegrała po pięć dodatkowych kolejek. Do 1. ligi spadły dwa ostatnie zespoły – Polonia Poznań i Mitech Żywiec. Poznanianki były w tym sezonie beniaminkiem, a Mitech żegna się z elitą po 10 latach.

 

W finale Pucharu Polski 19 czerwca Medyk Konin zagra w Łodzi z Czarnymi Sosnowiec.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze