Polacy o krok od finału Ligi Mistrzów! Transmisja meczu na Polsatsport.pl

Piłkarze KP Łódź pokonali mistrzów Ukrainy, Euroformat-Bodon Kijów 5:0 i awansowali do półfinału beach soccerowej Ligi Mistrzów. W walce o finał podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzą się z hiszpańskim UD Levante. Transmisja meczu KP Łódź - UD Levante od 17:25 na Polsatport.pl.

Łodzianom w pełni udał się rewanż za porażkę 3:4 w meczu fazy grupowej. Wówczas obie drużyny miały już wcześniej zapewniony awans do fazy pucharowej i stawką tamtego spotkania było pierwsze miejsce w grupie. Piątkowe starcie miało już zdecydowanie inny ciężar gatunkowy. Zwycięzca zapewniał sobie awans po półfinału. W 7. minucie bramkarza Wołodymyra Hładczenkę sprytnym uderzeniem pokonał Brazylijczyk Jordan Soares. Pięć minut po przerwie kolejnego gola dołożył Filip Gac, który popisał się mocnym strzałem z dalszej odległości. Na początku trzeciej tercji na 3:0 trafił Tomasz Poźniak, który skutecznie wykonał rzut wolny. W końcówce kolejne dwie bramki dołożyli Konrad Kubiak oraz Artur Popławski i KP pokonało ostatecznie Euroformat-Bodon Kijów 5:0. Na uwagę zasługuje świetna postawa obu bramkarzy łódzkiego klubu Dariusza Słowińskiego i Łukasza Świdnickiego, którzy w piątkowym ćwierćfinale zachowali czyste konto.

Dzięki tej wygranej zespół KP awansował do półfinału rozgrywek Euro Winners Cup, czyli beachsoccerowej Ligi Mistrzów. W portugalskim Nazare podopieczni Marcina Stanisławskiego mają szansę poprawić swoje ubiegłoroczne, najlepsze osiągnięcie w historii klubu, gdy zmagania w Lidze Mistrzów zakończyli na trzecim miejscu. - Naszym marzeniem jest zagrać w wielkim finale i dołożymy wszelkich starań aby tego dokonać - mówi przed półfinałowym meczem trener łodzkiego zespołu, Marcin Stanisławski. W drugim półfinale obronca tytułu SC Braga z Portugalii zagra z rosyjską FC Deltą Saratow.

W walce o finał KP zmierzy się z hiszpańskim zespołem UD Levante. Dla klubu z Walencji awans do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów jest największym sukcesem w historii klubu. Hiszpanie w fazie pucharowej wyeliminowali po rzutach karnych rodzimy CD Bala Azul oraz po dogrywce portugalski Sporting Lizbona, a we wczorajszym ćwierćfinale sprawili ogromną sensację pokonując 3:2 rosyjski BSC Lokomotiw Moskwa.

Niestety, nie udało się wywalczyć historycznego awansu do półfinału zawodniczkom Lady Grembach Łódź. Podopieczne Jarosława Jagielskiego uległy francuskiej drużynie Stade de Reims 2:4 i tym samym rywalizować będą o miejsca 5-8. Bramki dla Łodzianek we wczorajszym meczu zdobyły Katarzyna Borowiec i Dagmara Suskiewicz. Drugi polski klub walczący w Nazare - Red Devils Ladies Chojnice swój historyczny występ w beachsoccerowej Lidze Mistrzyń po wczorajszej wygranej z estońskim Nomme Kalju FC 10:1 zakończyły ostatecznie na 19. miejscu. Drugi polski zespół rywalizujący wśród mężczyzn - Boca Gdańsk, po porażce w 1/16 finału z rosyjską Deltą Saratow 1:3 zakończył turniej w Nazare na miejscach 17-32. Na tym samym etapie swój udział w beachsoccerowej Lidze Mistrzów zakończył czeski klub SK Bosnia Online EU Teplice, którego bramkarzem był Polak - Bartłomiej Stolarz.

Transmisja meczu półfinałowego KP Łódź - UD Levante (Hiszpania) w sobotę 8 czerwca o 17:25 na Polsatsport.pl.