Borek: Wróciłbym do duetu Lewandowski - Milik

Piłka nożna

- Krzysztof Piątek jest świetnym egzekutorem, ale Arkadiusz Milik jest chyba lepszy w grze kombinacyjnej - przyznał Mateusz Borek w programie Cafe Futbol. Zdaniem dziennikarza, w przeszłości Robert Lewandowski i Milik dobrze współpracowali w kadrze, więc warto byłoby ponownie spróbować grę tym duetem.

- Zagraliśmy ponad 30 meczów z Milikiem i Lewandowskim. Stawialiśmy na niego jak miał 20 lat. Wygrał wyścig z czasem, wrócił po ciężkich kontuzjach. Jest najlepszym snajperem Napoli. Myślę, że 99% trenerów reprezentacji w Europie wróciłoby do tego ustawienia z dwoma napastnikami w formie, które sprawdzało się wcześniej. A my szukamy kwadratury koła - powiedział.

 

Hajto przypomniał, że były piłkarz Eintrachtu Frankfurt czy FC Nurnberg Sasa Cirić w rozmowie z nim zasugerował reprezentacji Polski grę trójką napastników. 

 

- Powiedział, że mamy trzech zawodników, którzy strzelili w ostatnim sezonie 94 bramki. Szukałby takiego ustawienia, w którym grałaby cała trójka. Według niego mamy taki potencjał, że możemy wygrywać 3:2 czy 4:3 - stwierdził.


Borek uważa, że Lewandowski i Milik, grając razem, mogliby się idealnie uzupełniać.

 

- Wydaje mi się, że dopasowanie sposobu gry Lewandowskiego i Milika mogłoby być skuteczniejsze dla zespołu. To już się sprawdziło. Milik jest innym typem napastnika. Piątek jest świetnym egzekutorem, ale Arek jest chyba lepszy w grze kombinacyjnej - ocenił.

 

Transmisja meczu Polska - Izrael w poniedziałek w Polsacie Sport. Początek o godz. 20:35. Studio przedmeczowe od godz. 18:00.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze