De Jong: Jestem nieco zmęczony minionym sezonem. Przydałyby mi się wakacje

Piłka nożna

- Muszę przyznać, że faktycznie przydałby mi się wypoczynek. To był niesamowity i dość nieoczekiwany sezon, zarówno z Ajaksem, jak i reprezentacją Holandii. Na pewno wykorzystam doświadczenie, które zebrałem w jego trakcie - powiedział po porażce 0:1 z Portugalią w finale Ligi Narodów zawodnik reprezentacji Holandii Frenkie de Jong.

Bożydar Iwanow: Gratulacje za cały sezon. Wygląda na to, że Portugalia była w niedzielę lepszą drużyną...

 

Frenkie de Jong: Nie wiem, czy grali od nas lepiej w piłkę, ale na pewno oddali na naszą bramkę więcej strzałów niż my na ich. Byli od nas groźniejsi i nie wiem czy zasłużenie, ale przegraliśmy. Nic nie możemy już na to poradzić.

 

Co było kluczem ich zwycięstwa? Niesamowicie mocny środek pola na czele z Danilo i Williamem Carvalho?

 

Portugalia pozostała bardzo "skondensowana" pod względem taktycznym, a my nie graliśmy naszej najlepszej piłki. Na pewno stać nas na więcej, niż zaprezentowaliśmy w Porto.

 

Wiem, że nie jesteś selekcjonerem, ale czy nie uważasz, że Luuk de Jong wszedł nieco za późno? Już przy pierwszym kontakcie z piłką stworzył przecież zagrożenie pod bramką Ruiego Patricio...

 

Takie decyzje nie należą do mnie... Luuk jest zawodnikiem świetnie grającym w powietrzu, więc gdy tylko pojawił się na boisku, to od razu zaczęliśmy zagrywać mu piłki.

 

Czy jesteś zmęczony po tak wymagającym sezonie?

 

Muszę przyznać, że faktycznie przydałby mi się wypoczynek. To był niesamowity i dość nieoczekiwany sezon, zarówno z Ajaksem, jak i reprezentacją Holandii. Na pewno wykorzystam doświadczenie, które zebrałem w jego trakcie.

 

Kiedy rozpoczniesz przygotowania z ekipą FC Barcelona?

 

Nie jestem jeszcze do końca pewny, ale będzie to miało miejsce w pierwszym lub drugim tygodniu lipca.

Bożydar Iwanow, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie