EBL: Polski Cukier Toruń coraz bliżej mistrzostwa

Polski Cukier Toruń pokonał Anwil Włocławek 74:70 i prowadzi 3-2 w wielkim finale Energa Basket Ligi. To oznacza, że potrzebuje tylko jednego zwycięstwo do wywalczenia mistrzostwa Polski!

Torunianie ponownie rozpoczęli bardzo dobrze - tym razem po trójkach Karola Gruszeckiego i Aarona Cela prowadzili 8:2. Anwil krok po kroku odrabiał straty, a dzięki trafieniom Szymona Szewczyka zbliżył się nawet na punkt. Zespół trenera Dejana Mihevca starał się kontrolować sytuację, ale po 10 minutach wygrywał zaledwie 21:19. Początek drugiej kwarty należał do Cheikha Mbodja - po jego wsadach Polski Cukier uciekał nawet na sześć punktów. Gospodarze nie potrafili jednak zbudować większej przewagi, mając momentami problemy z konstruowaniem ofensywy. Włocławianie odpowiadali indywidualnymi akcjami i kontrami, a po dynamicznych akcjach Aleksandra Czyża wyszli na prowadzenie! M.in. dzięki Michaelowi Umehowi ostatecznie po pierwszej połowie było 38:37.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Igora Milicicia ponownie zdobywała przewagę, a było to możliwe po rzutach Chase’a Simona i Ivana Almeidy. Obie ekipy miały jednak słabsze momenty, w których szukały skuteczności. Polski Cukier co chwilę doprowadzał do remisu - tak było też po wsadzie Aarona Cela. Dzięki temu po 30 minutach było 52:52. W czwartej kwarcie po kolejnych trafieniach Lowery’ego i Cela gospodarze mieli już osiem punktów przewagi, ale to nie przestraszyło włocławian. Anwil zanotował niesamowitą serię 11:0 i po akcjach Kamila Łączyńskiego i Szymona Szewczyka znowu był minimalnie lepszy! Czym odpowiedziała drużyna z Torunia? Lepszą obroną i… ośmioma punktami z rzędu. Niezwykle ważnym graczem był Tomasz Śnieg, a goście nie potrafili już zareagować. Ostatecznie Polski Cukier wygrał, prowadzi 3-2 i jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Polski!

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 74:70 (21:19, 17:18, 14:15, 22:18)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 16, Aaron Cel 11, Bartosz Diduszko 11, Damian Kulig 8, Tomasz Śnieg 7, Karol Gruszecki 7, Robert Lowery 5, Łukasz Wiśniewski 4, Michael Umeh 3, Krzysztof Sulima 2

Anwil Włocławek: Chase Simon 20, Szymon Szewczyk 11, Ivan Almeida 10, Kamil Łączyński 9, Jarosław Zyskowski 9, Michał Michalak 4, Aleksander Czyż 4, Aaron Broussard 2, Walerij Lichodiej 1

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3-2 dla Polskiego Cukru. Szósty mecz w środę we Włocławku o 17:30.