El. Euro 2020: Niesamowity wrzut z autu Bale'a (WIDEO)

Gareth Bale popisał się w spotkaniu Walii z Chorwacją (1:2) sporym sprytem i... siłą. Walijczyk szybko wznowił grę z autu i obsłużył kolegę imponującym "podaniem".

Walia szybko, bo już w 10. minucie mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Harry'ego Wilsona. Młody piłkarz Liverpoolu nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji i nie zdołał pokonać Dominika Livakovicia. Chwilę wcześniej przytomnie zachował się Bale, który błyskawicznie wznowił grę i popisał się długim wrzutem z autu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Chorwacji 2:1. Gospodarze pierwszego gola strzelili przy pomocy gracza z Walii - James Alexander Lawrence w 17. minucie zanotował samobójcze trafienie. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Ivan Perisić. Jedyne trafienie dla gości padło autorstwa Davida Brooksa.

Walia po dwóch kolejkach ma na swoim koncie 3 punkty. Podopieczni Ryana Giggsa w pierwszej serii gier wygrali 1:0 ze Szkocją. Z kolei Chorwacja, która rozegrała jeden mecz więcej, zajmuje drugie miejsce w grupie E. Oprócz wygranej z Walią, piłkarze Zlatko Dalicia pokonali 2:1 Azerbejdżan i przegrali 1:2 z Węgrami.