Na drodze do półfinału Polakom szło niezwykle łatwo. Na początek z sześcioma punktami wygrali grupę F. Później potrzebowali dogrywki, by pokonać mistrza Białorusi 4:3, a w 1/8 i 1/4 finału rozprawili się z ukraińskimi drużynami 5:1 (Vybor) i 5:0 (Euroformat-Bodon).

 

W sobotę los skojarzył łódzką drużynę z hiszpańskim Levante. Polacy byli faworytami, ostatecznie po golu w końcówce udało im się wygrać 2:1 i awansować do wielkiego finału. Poprawili tym samym swój najlepszy wynik w historii Euro Winners Cup, bowiem rok temu zajęli 3. miejsce w tej imprezie.

 

Braga wydaję się być zdecydowanie lepsza od KP. W tegorocznej edycji nie zaznała jeszcze porażki, pewnie wygrywając wszystkie swoje mecze. Wyniki 7:0 z łotewskim Linden City, 14:0 z rumuńskim CS Djoker, czy półfinałowa wygrana 8:3 z rosyjską Deltą muszą robić wrażenie.

 

Na papierze spotkanie wydaje się być rozstrzygnięte, jednak sport wiele rzeczy już widział, choćby dwumecz półfinałowy FC Barcelona - Liverpool w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Czy tym razem Dawid pokona Goliata?

 

Transmisja mecz SC Braga - KP Łódź o godzinie 18:55 w Polsacie Sport News.