- Zagramy z bardzo mocnym zespołem na jego boisku i muszę znaleźć rozwiązanie na zdobycie trzech punktów. Niezależnie od tego, kto zagra przeciwko nam, na pewno czeka nas trudne spotkanie. Mamy jednak zaufanie do własnych umiejętności – powiedział Herzog podczas niedzielnej konferencji prasowej.

 

Selekcjoner Izraela docenia klasę polskich napastników.

 

- Na Polakach ciąży duża presja, bo grają u siebie i prowadzą w grupie. Rozmawialiśmy o poszczególnych piłkarzach, takich jak Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek czy Arkadiusz Milik. Oni tworzą świetny zespół, który zdobył dziewięć punktów. To świetni napastnicy i musimy być bardzo uważni w defensywie – przyznał Herzog.

 

Jego podopieczni z siedmioma punktami zajmują drugie miejsce w grupie G i tracą dwa do prowadzących Polaków.

 

- W kwalifikacjach na każdym zespole ciąży presja. Jeżeli Polacy wygrają, będą blisko awansu. Jednak my nie mamy nic do stracenia. Możemy zrobić kolejny krok w kierunku Euro 2020. Żeby jednak osiągnąć korzystny rezultat, musimy zagrać na bardzo wysokim poziomie. Przylecieliśmy do Warszawy po zdobycz punktową – podkreślił Herzog.

 

W konferencji prasowej wziął udział również kapitan reprezentacji Izraela Bibras Natcho.

 

- Mamy poczucie, że musimy zwyciężyć. Atutem Polaków jest własne boisko. Nasza drużyna cały czas chce się rozwijać i będziemy maksymalnie zaangażowani – zapewnił pomocnik Olympiakosu Pireus.

 

Piłkarze reprezentacji Izraela zwiedzali Warszawę, zobaczyli m.in. Pomnik Bohaterów Getta.

 

- To był jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas naszego pobytu w Polsce. Pochodzę z rodziny, która wie, co to zagłada. Jesteśmy świadomi przeszłości i będziemy starali się wygrać to spotkanie – podkreślił Natcho.

 

W piątek Biało-Czerwoni wygrali w Skopje z Macedonią Północną 1:0, a Izrael pokonał na wyjeździe Łotwę 3:0.

 

- Obie drużyny grały swoje mecze tego samego dnia, więc zmęczenie jest na takim samym poziomie. Faworytem są Polacy przede wszystkim ze względu na własne boisko – zakończył Natcho.

 

Transmisja meczu Polska - Izrael w poniedziałek w Polsacie Sport. Początek o godz. 20:35. Studio przedmeczowe od godz. 18:00.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020