Liga Narodów siatkarek: Turniej w Jiangmen. Terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: Turniej w Jiangmen. Terminarz i plan transmisji
fot. Cyfrasport

Po trzech turniejach w Europie, reprezentacja polski siatkarek na kolejną imprezę Ligi Narodów udała się do Azji. W Jiangmen podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się z Chinami, Stanami Zjednoczonymi oraz Turcją. Kiedy grają Polki? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen.

Trzy turnieje Ligi Narodów siatkarek, które zostały rozegrane w Europie, były dla polskich siatkarek niezwykle udane. Włochy 2:3, Niemcy 3:1, Tajlandia 3:0 (w Opolu), Bułgaria 3:1, Brazylia 3:2, Holandia 3:1 (w Apeldoorn), Serbia 0:3, Belgia 3:1, Rosja 3:2 (w Kortrijk) – to wyniki biało-czerwonych uzyskane podczas trzech europejskich turniejów.

 

Bilans siedem zwycięstw – dwie porażki (z wicemistrzyniami i mistrzyniami świata!) i 20 punktów na koncie daje Polkom piąte miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych drużyn oraz gospodynie. Zostanie on rozegrany w Nanjing w Chinach (2–6 lipca).

 

Przed siatkarkami trenera Nawrockiego dwa turnieje w Azji. Najpierw w chińskim Jiangmen, gdzie obok gospodyń rywalkami będą Amerykanki oraz Turczynki. Zmagania w fazie grupowej zakończą Polki w koreańskim mieście Boryeong, gdzie zagrają z Japonią, Dominikaną i z gospodyniami. Czy zdołają utrzymać lokatę gwarantującą awans do Final Six?

 

W porównaniu z turniejem w Kortrijk w składzie reprezentacji Polski na zawody w Jiangmen zaszły dwie zmiany.

 

Monika Bociek wyjechała, a w jej miejsce przyjechała Zuza Górecka. Marlena Pleśnierowicz zmienia stan cywilny. Jest z nami Joasia Wołosz, ale jej stan zdrowia na razie nie pozwala nam z niej skorzystać. Musi oszczędzać kontuzjowaną nogę, ale z biegiem czasu będzie coraz lepiej – powiedział trener Nawrocki.

 

Przed polskimi siatkarkami niezwykle trudne zadanie, co dobitnie pokazuje tabela Ligi Narodów. Turcja z bilansem 8 zwycięstw – 1 porażka (24 punkty) jest liderem. Włochy i Chiny mają podobny bilans meczów, jak Polki, ale zgromadziły więcej punktów; zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen (11–13 czerwca):

 

2019-06-11: USA – Turcja (wtorek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-11: Chiny – Polska (wtorek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-12: Polska – USA (środa, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-12: Chiny – Turcja (środa, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)


2019-06-13: Turcja – Polska (czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-13: Chiny – USA (czwartek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport).

 

TERMINARZ I TABELA LIGI NARODÓW SIATKAREK

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze