Pierwszy set starcia gospodarzy z Polską miał wyrównany przebieg. Chińczycy próbowali zaskoczyć biało-czerwonych zagrywką, a po polskiej stronie pojawiały się problemy z jej przyjęciem. W efekcie Chińczycy niemal do końca walczyli o zwycięstwo w tej partii (20:20). Kluczowe akcje padły jednak łupem biało-czerwonych. Skuteczny atak z drugiej linii w wykonaniu Tomasza Fornala przyniósł piłkę setową, a w kolejnej akcji Dawid Konarski zakończył tę część meczu (22:25).

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia biało-czerwonych (1:6). Potem kapitalną serią w polu serwisowym popisał się Mateusz Bieniek i gospodarze na drugiej przerwie technicznej tracili już dziesięć oczek (6:16). W końcówce mistrzowie świata mieli miażdżącą przewagę. Kolejny punkt zagrywką dołożył Bartosz Bednorz (9:20), Bieniek wywalczył piłkę setową (11:24), a serwis Chińczyków w siatkę ustalił wynik tego jednostronnego seta (13:25).

W trzeciej partii chińscy siatkarze również nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Polakami. Podopieczni trenera Vitala Heynena szybko zaczęli budować przewagę (4:8). W środkowej części Bieniek znów zaskoczył rywali zagrywką (8:14) i szybko stało się jasne, że gospodarze już w tym meczu nie zagrożą rywalom. Maciej Muzaj atakiem po skosie wywalczył piłkę meczową, a po chwili Tomasz Fornal zakończył to spotkanie asem serwisowym (15:25).

Najwięcej punktów: Qingyao Dai (10) – Chiny; Mateusz Bieniek (11), Dawid Konarski (11), Bartosz Bednorz (10), Tomasz Fornal (10) – Polska. Gospodarze w każdym elemencie punktowali gorzej od Polaków: atak 30–35, blok 8–10, zagrywka 3–8 (4 asy Bieńka); popełnili też więcej błędów własnych (19–8).

Polacy po dwóch imprezach tegorocznej edycji Ligi Narodów mają na koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. We wcześniejszych meczach w Ningbo przegrali z Francuzami 1:3, a następnie pokonali Bułgarów 3:1. W przyszłym tygodniu podopiecznych Heynena czeka występ w Urmii (Iran), gdzie zmierzą się z Rosjanami, gospodarzami oraz Kanadyjczykami.

Chiny – Polska 0:3 (22:25, 13:25, 15:25)

Chiny: Qingyao Dai, Chuan Jiang, Zhejia Zhang, Longhai Chen, Libin Liu, Guojun Zhan – Jiahua Tong (libero) oraz Jingyi Wang, Yaochen Yu, Haixiang Du, Daoshuai Ji. Trener: Raul Lozano.
Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz – Jakub Popiwczak (libero) oraz Maciej Muzaj, Fabian Drzyzga, Bartosz Kwolek. Trener: Vital Heynen.

Wyniki turnieju Ligi Narodów w Ningbo (7–9 czerwca):

2019-06-07: Francja – Polska 3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20)
2019-06-07: Chiny – Bułgaria 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

2019-06-08: Polska – Bułgaria 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)
2019-06-08: Chiny – Francja 0:3 (16:25, 23:25, 20:25)

2019-06-09: Bułgaria – Francja 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11)
2019-06-09: Chiny – Polska 0:3 (22:25, 13:25, 15:25).

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

Chiny
Polska
0:3
Zapis relacji

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Chiny - Polska. Początek spotkania o godzinie 13.00.

Pierwszy niedzielny mecz już za nami:

Niespodzianka w Ningbo! Pierwsza porażka Francuzów w Lidze Narodów siatkarzy

Siatkarze reprezentacji Francji ponieśli pierwszą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W swym ostatnim meczu na turnieju w Ningbo przegrali z Bułgarią 2:3, choć zwyciężyli w dwóch pierwszych partiach. Pierwszy set nie miał wielkiej historii i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Francuzów.

Skład Polaków: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero).

Czas na hymny obu państw.

Chiny – Polska 0:0, 1:0 Rozpoczął się ostatni mecz turnieju Ligi Narodów w Ningbo. Pierwsza akcja i pierwsza weryfikacja wideo! Okazało się jednak, że Bartosz Bednorz zaatakował bez bloku.

Chiny: Qingyao Dai, Chuan Jiang, Zhejia Zhang, Longhai Chen, Libin Liu, Guojun Zhan – Jiahua Tong (libero). Trener: Raul Lozano.
Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz – Jakub Popiwczak (libero). Trener: Vital Heynen.

Chiny – Polska 0:0, 1:3 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

Chiny – Polska 0:0, 2:4 Tomasz Fornal obił blok rywali.

Chiny – Polska 0:0, 4:4 Qingyao Dai - as serwisowy (92 km/h).

Chiny – Polska 0:0, 7:7 Kolejny punkt gospodarzy bezpośrednio z zagrywki. Tym razem Guojun Zhan zaskoczył polskich przyjmujących.

Chiny – Polska 0:0, 7:8 Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Chiny – Polska 0:0, 8:9 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Chiny – Polska 0:0, 9:10 Mateusz Bieniek znów zapunktował ze środka.

Chiny – Polska 0:0, 11:11 Ambitnie Polacy w obronie, ale punkt dla rywali.

Chiny – Polska 0:0, 12:12 Punkt za punkt grają obie ekipy w tej części seta. Vital Heynen skorzystał w tym secie już z dwóch weryfikacji - obie nie były trafione.

Chiny – Polska 0:0, 12:15 Piort Nowakowski zaskoczył chińskiego libero zagrywką. Polacy odskoczyli na trzy oczka.

Chiny – Polska 0:0, 14:16 Błąd przekroczenia linii przy zagrywce reprezentanta Chin. Dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Chiny – Polska 0:0, 15:17 Mateusz Bieniek zatrzymany blokiem.

Chiny – Polska 0:0, 18:18 Gospodarze odrobili straty.

Chiny – Polska 0:0, 19:19 Skuteczna kontra gospodarzy.

Chiny – Polska 0:0, 20:21 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Chiny – Polska 0:0, 20:22 Tomasz Fornal zaatakował z przechodzącej piłki. Trener Raul Lozano poprosił o czas.

Chiny – Polska 0:0, 21:22 Maciej Muzaj zaatakował w aut.

Chiny – Polska 0:0, 21:23 Szczelny blok Polaków. Dwa punkty przewagi gości, którym brakuje dwa oczka do rozstrzygnięcia tej partii. Trener Raul Lozano wziął drugi czas.

Chiny – Polska 0:0, 22:24 Tomasz Fornal zaatakował z drugiej linii. Piłka setowa dla Polski.

Chiny – Polska 0:1 (22:25) Dawid Konarski skutecznym atakiem ustalił wynik pierwszej odsłony.

Chiny – Polska 0:1, 0:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Chiny – Polska 0:1, 1:3 Piotr Nowakowski zaatakował z przesuniętej krótkiej.

Chiny – Polska 0:1, 1:4 Polacy udanie otworzyli drugą partię.

Chiny – Polska 0:1, 1:5 Pierwszy czas na prośbę trenera reprezentacji Chin.

Chiny – Polska 0:1, 1:6 Kapitalny blok Polaków!

Chiny – Polska 0:1, 3:6 Zablokowany Dawid Konarski.

Chiny – Polska 0:1, 4:8 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Cztery oczka różnicy na drugiej przerwie.

Chiny – Polska 0:1, 5:10 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

Chiny – Polska 0:1, 6:11 Dotknięcie siatki nogą przez reprezentanta Chin.

Chiny – Polska 0:1, 6:12 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Chiny – Polska 0:1, 6:13 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Raul Lozano poprosił o czas.

Chiny – Polska 0:1, 6:15 Trwa punktowa seria Polaków...

Chiny – Polska 0:1, 6:16 Mateusz Bieniek - as serwisowy! Dziesięć punktów przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Chiny – Polska 0:1, 8:17 Guojun Zhan zaserwował w siatkę.

Chiny – Polska 0:1, 9:19 Skuteczny blok Polaków.

Chiny – Polska 0:1, 9:20 Bartosz Bednorz - as serwisowy.

Chiny – Polska 0:1, 9:22 Tomasz Fornal popisał się potężnym atakiem z przechodzącej piłki po zagrywce Bartosza Bednorza.

Chiny – Polska 0:1, 10:23 Maciej Muzaj przedarł się przez blok rywali.

Chiny – Polska 0:1, 11:24 Mateusz Bieniek wywalczył piłkę setową.

Chiny – Polska 0:2 (22:25, 13:25) Serwis gospodarzy w siatkę zakończył drugą odsłonę.

Chiny – Polska 0:2, 1:1 Rozpoczęła się trzecia odsłona!

Chiny – Polska 0:2, 2:2 Widowiskowy atak gospodarzy.

Chiny – Polska 0:2, 2:4 Szczelny blok Polaków.

Chiny – Polska 0:2, 4:8 Tomasz Fornal skutecznie z lewego skrzydła i cztery punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Chiny – Polska 0:2, 6:9 Nerwowa akcja, którą zakończył Jingyi Wang.

Chiny – Polska 0:2, 6:12 Polacy znów wypracowali sobie znaczącą przewagę. Trener Raul Lozano poprosił o czas.

Chiny – Polska 0:2, 8:12 Po czasie na prośbę trenera dwa punkty dla gospodarzy.

Chiny – Polska 0:2, 8:14 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

Chiny – Polska 0:2, 9:15 Błąd ustawienia w ekipie Chin i punkt dla Polski.

Chiny – Polska 0:2, 10:16 Sześć oczek zaliczki Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Chiny – Polska 0:2, 10:18 Trener Raul Lozano poprosił o drugi w tej odsłonie czas.

Chiny – Polska 0:2, 10:21 Bartosz Bednorz - as serwisowy!

Chiny – Polska 0:2, 12:22 Polacy coraz bliżej zwycięstwa.

Chiny – Polska 0:2, 14:23 Przestrzelona zagrywka gospodarzy.

Chiny – Polska 0:3 (22:25, 13:25, 15:25) Maciej Muzaj atakiem po skosie wywalczył piłkę meczową, a po chwili Tomasz Fornal zakończył to spotkanie asem serwisowym.