MP rugby 7: Dziewiąty tytuł Biało-Zielonych Ladies Gdańsk

Biało-Zielone Ladies po raz dziewiąty z rzędu zostały mistrzyniami Polski w siedmioosobowej olimpijskiej odmianie rugby. Gdańszczanki wygrały komplet ośmiu turniejów. Drugie miejsce zajęła Black Roses Posnania Poznań, a trzecie Juvenia Kraków.

Mistrzowski tytuł Biało-Zielone Ladies zapewniły sobie po rozegraniu siedmiu turniejów. Ostatniej, rozegranej przed własną publicznością imprezy podopieczne trenera Janusza Urbanowicza nie potraktowały jednak ulgowo.

Gospodynie, podobnie jak we wcześniejszych zawodach, wygrały wszystkie spotkania – kolejno 55:5 z Diablicami Ruda Śląska, 59:0 z Black Roses Posnanią oraz 50:0 z Juvenią. W finale gdańszczanki zwyciężyły walkowerem, bowiem z powodu licznych kontuzji drużyna z Poznania nie przystąpiła do gry.

Podobnie jak przed rokiem srebrny medal wywalczyły rugbystki Black Roses, które w każdej imprezie zajmowały drugą pozycję.

Zmiana nastąpiła na najniższym stopniu podium. Uplasowała się na nim czwarta w minionym sezonie Juvenia, natomiast z trzeciej na piątą lokatę w klasyfikacji generalnej spadła RC Legia Warszawa.