Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Przed nami 9. kolejka w Nice 1 lidze żużlowej. Jedno z niedzielnych spotkań to konfrontacja w Gdańsku pomiędzy Zdunek Wybrzeżem i ROW Rybnik. Gospodarze zajmują ostatnie miejsce pozwalające na udział w fazie play-off, natomiast przyjezdni z Górnego Śląska są liderem rozgrywek. Jedni i drudzy zrobią wszystko, aby umocnić się w tabeli. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.

Rybniczanie powinni być spokojni w kontekście uzyskania punktu bonusowego, ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyli 58:32. Ekipa dowodzona przez Piotra Żyto, który w przeszłości rywalizował w barwach Wybrzeża Gdańsk, jest zbyt mocna, aby przegrać w podobnych lub wyższych rozmiarach. Żużlowcy ROW mają jednak większe ambicje niż tylko wywiezienie jednego punktu z Trójmiasta. Przyjezdni postarają się pójść śladem Unii Tarnów, która wygrała przy ul. Zawodników 50:40.

W poprzedniej kolejce Rekiny rozgromiły u siebie Arged Malesa Ostrovię Ostrów Wielkopolski 61:28 i dzięki temu zostały samodzielnym liderem zaplecza PGE Ekstraligi. W tej samej serii Wybrzeże dowodzone przez Mirosława Berlińskiego pokonało Orła Łódź 31:17. Tamto spotkanie zostało przerwane po ośmiu biegach ze względu na obfite opady deszczu. Gdańszczanie, którzy są na czwartej lokacie, tracą do ROW-u cztery punkty. Miejscowi mają świadomość, że tylko wygrana pozwoli im marzyć o fazie play-off. Ewentualna wpadka na własnym torze skomplikuje ich sytuację.

W awizowanym składzie Wybrzeża możemy zauważyć m.in. Kima Nilssona, który pojedzie w parze z Mikkel  Bechem. Drugi duet stanowią Krystian Pieszczek z Kacprem Gomólskim, natomiast z juniorami w duecie wystąpi Jacob Thorssell.

W zespole gości próżno szukać roszad względem ostatnich starć. Liderami powinni być przede wszystkim Troy Batchelor oraz Kacper Woryna. Ten pierwszy startował w barwach Gdańska w sezonie 2017. To samo można powiedzieć o Linusie Sundstroemie, który w kadrze Wybrzeża znajdował się rok wcześniej. Przekonamy się czy obaj zawodnicy pamiętają ścieżki tamtejszego owalu. Skład uzupełniają młody, krnąbrny na torze Siergiej Łogaczow, doświadczony Mateusz Szczepaniak oraz juniorzy.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Mikkel Bech
10. Kim Nilsson
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
13. Jacob Thorssell
14. Karol Żupiński
15.

PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Siergiej Łogaczow
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
7.

Transmisja meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik o godz. 14:30 w Polsacie Sport Extra.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze