W finale singla Lin Gaoyuan wygrał z 15-letnim Japończykiem Tomokazu Harimoto 4:2. Natomiast w decydującym meczu gry podwójnej brązowi medaliści niedawnych mistrzostw świata Liang Jingkun i Lin Gaoyuan pokonali parę z Korei Południowej Jang Woojin, Lim Jonghoon 3:1.

 

W finale kobiet zajmująca 46. miejsce na świecie Chinka Wang Yidi triumfowała 4:0 w spotkaniu z plasującą się na siódmej pozycji Japonką Mimą Ito.

 

Chińczycy byli też najlepsi w grze podwójnej kobiet - Chen Ke, Mu Zi. Z kolei w finale miksta Tajwańczycy Lin Yun-Ju i Cheng I-Ching wygrali z Lee Sangsu i Choi Hyojoo z Korei Płd. 3:0.

 

Od środy polscy tenisiści stołowi uczestniczyć będą w ITTF World Tour w Japonii. W Sapporo wystąpią: mistrzyni Europy Li Qian, Natalia Bajor, Natalia Partyka, Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Zatówka. Z tej grupy do zbliżających się Igrzysk Europejskich w Mińsku na Białorusi nie zakwalifikował się tylko Zatówka.

 

W deblu w Japan Open rozstawieni są Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, pozostali biało-czerwoni rywalizować będą w kwalifikacjach.