El. Euro 2020: Austria odrobiła straty i "wskoczyła" na trzecie miejsce

Macedonia Północna przegrała w Skopje z Austrią 1:4 (1:1) w meczu rywali Polaków w grupie G eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Austria jest najwyżej sklasyfikowanym rywalem Biało-Czerwonych w tych eliminacjach, ale dotychczasowe wyniki tego nie odzwierciedlały. W poniedziałek podopieczni niemieckiego trenera Franco Fody potwierdzili, że mogą być uważani za najpoważniejszych kandydatów do awansu, obok ekipy Jerzego Brzęczka.

W Skopje zaczęli jednak fatalnie - w dość prostej sytuacji ustawiony na linii pola karnego Martin Hinteregger próbował zgrać głową do swojego bramkarza, ale zamiast tego posłał ją obok wybiegającego z bramki Heinza Lindnera.

Austriacy wyrównali jednak w 39. minucie, kiedy Valentino Lazaro wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i trafił do siatki po strzale z pierwszej piłki. Później przypomniał o sobie największy gwiazdor reprezentacji Marko Arnautovic - najpierw zdobył gola z rzutu karnego w 62. minucie, a następnie powiększył prowadzenie gości w 82. Wynik ustalił Konrad Laimer (86.).

Austria awansowała na trzecie miejsce w grupie G. Ma sześć punktów - o jeden mniej od Izraela, który przegrał w Warszawie z Polską 0:4. Biało-czerwoni prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw.

Macedonia Północna - Austria 1:4 (1:1).

Bramki: Hinteregger 18 - Lazaro 39, Arnautović 62 (k), 82, Laimer 86

Macedonia Płn.: Stole Dimitrievski - Stefan Ristovski, Egzon Bejtulai, Darko Velkovski, Ezgan Alioski - Boban Nikolov (67. Feran Hasani), Enis Bardi, Arijan Ademi, Eljif Elmas (55. Kire Ristevski) - Goran Pandev, Ilija Nestorovski (56. Marjan Radeski).

Austria: Heinz Lindner - Stefan Lainer, Alexander Dragovic (46. Stefan Posch), Martin Hinteregger, Andreas Ulmer - Valentino Lazaro, Konrad Laimer, Stefan Ilsanker, Xaver Schlager, Marcel Sabitzer (90+2. Louis Schaub) - Marko Arnautovic (88. Guido Burgstaller).