El. Euro 2020: Popis Biało-Czerwonych! 4:0 z Izraelem!

Reprezentacja Polski wygrała z Izraelem 4:0 i umocniła się na pozycji lidera grupy G. Gole dla Biało-Czerwonych strzelili Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Podopieczni Jerzego Brzęczka po czterech meczach mają na swoim koncie komplet punktów.

Przez pierwsze 15 minut nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny podeszły do siebie ze sporym szacunkiem i skupiły się przede wszystkim na skutecznej grze w obronie. Groźne uderzenie z dystansu oddał Grzegorz Krychowiak, ale piłka poszybowała nad bramką gości.

W 25. minucie dwukrotnie groźnie zaatakował Izrael. Eran Zahavi znalazł się w polu karnym Łukasza Fabiańskiego, ale został dobrze zablokowany przez defensorów reprezentacji Polski. W odpowiedzi głową po dobrym dośrodkowaniu Tomasza Kędziory strzelił Piątek, lecz uderzył niecelnie.

Dziesięć minut później reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie. Niecelne podanie gości przejął Piotr Zieliński, który podał do Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji znalazł w polu karnym Kędziorę, ten zgrał do Piątka i napastnik Milanu mocnym strzałem pokonał Harusha.

W ostatnich chwilach pierwszej połowy Izrael utrzymywał się przy piłce, ale nie wynikały z tego groźne akcje. Swoich szans szukali Beram Kayal i Zahavi, lecz Fabiański spokojnie interweniował.

Po przerwie Izrael próbował przejąć inicjatywę, ale to Polacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Szybką akcję Kamila Grosickiego z lewej strony ręką zatrzymał zawodnik z Izraela i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Lewandowski i w 56. minucie Polska prowadziła 2:0.

Kilka chwil później Grosicki podwyższył na 3:0. Po kapitalnym podaniu Zielińskiego na wolne pole skrzydłowy Hull City uderzeniem lewą nogą pokonał Ariela Harusha. Izrael nie był w stanie zagrozić bramce Fabiańskiego. W 76. minucie nieźle uderzył Dor Peretz, ale polski golkiper kontrolował tor lotu piłki.

W 84. minucie premierowe trafienie w reprezentacji Polski zanotował Kądzior, który pojawił się na boisku w miejsce Grosickiego. Piłkarze z Izraela fatalnie pomylili się w defensywie, piłkę do Kądziora dograł Arkadiusz Milik i zawodnik Dinama Zagrzeb skierował piłkę do siatki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Polski 4:0. Po czterech meczach Biało-Czerwoni mają na swoim koncie komplet punktów i prowadzą w grupie G. Izrael zajmuje drugie miejsce z siedmioma oczkami na koncie.

Polska - Izrael 4:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Piątek 35, Robert Lewandowski 56 (k), Kamil Grosicki 59, Damian Kądzior 84

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Piotr Zieliński, Mateusz Klich (75. Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki (77. Damian Kądzior) - Krzysztof Piątek (73. Arkadiusz Milik), Robert Lewandowski

Izrael: Ariel Harush – Eli Dasa, Loai Taha, Sheran Yeini, Omri Ben Harush – Nir Bitton (82. Hatem Elhamed), Bibras Natcho, Beram Kayal (57. Yonatan Cohen), Manor Solomon (72. Dia Saba), Dor Peretz – Eran Zahavi

Relacja zakończona

Koniec meczu! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy dobrej nocy.

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

Rzut rożny dla Polski i faul w ataku.

Fatalny błąd w obronie gości, piłkę przejął Milik, który dograł do Kądziora i ten wykorzystał sytuację sam na sam.

4:0! Kądzior!

Lewandowski z dystansu. Nad bramką.

Kędziora spokojnie powstrzymał atak gości lewą stroną.

Ostatnia zmiana w drużynie Brzęczka. Damian Kądzior zastąpił Kamila Grosickiego.

Groźny strzał Peretza, ale Fabiański kontrolował tor lotu piłki.

Druga zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Klich, wchodzi Jacek Góralski.

Grosicki padł w polu karnym Izraela, ale od bramki goście.

Arkadiusz Milik zmienia Krzysztofa Piątka.

Zmiana w ekipie gości. Seba za Salomona.

Było groźnie, ale Izrael uratował się przed stratą czwartego gola!

Próbował Zahavi i raz jeszcze na posterunku Fabiański.

W odpowiedzi akcja Izraela i będzie korner dla gości.

Glik strzelił, ale nad bramką.

Rzut rożny dla Polski po walce Klicha w narożniku.

Centra Kędziory w pole karne i pewnie interweniuje golkiper gości.

Świetne podanie Zielińskiego na wolne pole do Grosickiego, który uderzeniem lewą nogą pokonał Harusha!

3:0! Grosicki!

Kapitan reprezentacji Polski w swoim stylu wyczekał bramkarza i uderzył w przeciwny róg.

Lewandowski! 2:0!

Szybka akacja Grosickiego, zagranie ręką w polu karnym defensora z Izraela i jedenastka dla gospodarzy.

Rzut karny dla Polski!

Raz jeszcze Glik dobrze powstrzymał atak gości. Ponownie od bramki Fabiański.

Kiepski strzał z dystansu Zahaviego. Grę wznowi Fabiański.

Klich do Grosickiego, ale skrzydłowy kiepsko dośrodkował lewą nogą.

Gramy!

Piłkarze Polski i Izraela są już z powrotem na boisku. Za chwilę zaczynamy drugą część gry!

Lewandowski z 20 metrów nad bramką i koniec pierwszej połowy.

Indywidualna akcja Lewandowskiego, faul Natcho i żółta kartka dla kapitana reprezentacji Izraela.

Na spalonym Grosicki po podaniu Bereszyńskiego.

Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

Zahavi z powietrza i raz jeszcze pewnie "Fabian".

Kayal strzelił zza pola karnego i spokojna interwencja Fabiańskiego.

Żółta kartka dla Zahaviego, który brzydko sfaulował Piątka.

Glik skutecznie powstrzymał atak napastników Izraela. Po chwili faul Klicha.

4 eliminacyjne mecze, 3 gole autorstwa Piątka.

Niecelne podanie gości przejął Zieliński, który podał do Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji znalazł w polu karnym Kędziorę, ten zgrał do Piątka i napastnik Milanu mocnym strzałem pokonał Harusha!

Goooooooooooooool! Krzysztof Piątek!

Pomocnik Lokomotiwu Moskwa gra dalej.

Niefortunnie interweniował Krychowiak, który trzyma się za kolano.

Dobra centra Kędziory i Piątek głową ponad bramką!

W odpowiedzi Zieliński z powietrza, lecz zablokowany. Po chwili Krychowiak przerwał kontrę gości i zobaczył żółtą kartkę.

Raz jeszcze Zahavi w polu karnym i tym razem skutecznie Bednarek!

Ależ było groźnie! Strzelał Zahavi, ale Klich skutecznie go zablokował.

Polacy zamknęli przeciwników w okolica pola karnego. Groźne dośrodkowanie Grosickiego wybił jednak bramkarz gości.

Zieliński szukał uderzenia w kierunku bliższego słupka, ale trafił w boczną siatkę.

Z szybką kontrą ruszyli Polacy, ale Lewandowski się pośliznął.

Ponownie piłka trafiła do Bednarka, ale niecelnie.

Z dystansu próbował Krychowiak i jeszcze jeden korner dla podopiecznych Jerzego Brzęczka.

Kolejny rzut rożny dla Polski. Tym razem po akcji Piotra Zielińskiego.

Skuteczny pressing Polaków i Izrael zagrywa na aut.

W odpowiedzi z dalszej odległości strzelał Hayal, ale Fabiański spokojnie interweniował.

Mocny strzał z dystansu Grzegorza Krychowiaka, ale ponad bramką!

Przy piłce utrzymują się Polacy.

Próbował Jan Bednarek, ale piłka wylądowała poza boiskiem.

Rzut rożny dla Polaków po akcji Roberta Lewandowskiego.

Kolejna ofensywna akcja gości i od bramki golkiper West Hamu United.

Przy piłce w okolicach pola karnego utrzymywał się Izrael. Faulowany Kamil Glik i od rzutu wolnego rozpocznie Łukasz Fabiański.

Piotr Zieliński rozpoczął mecz na prawym skrzydle, a Kamil Grosicki - na lewym.

Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

Czas na hymny!

Piłkarze obu reprezentacji wychodzą już na murawę.

- To, czego ostatnio brakuje na boisku reprezentantom Polski, to odwaga. Piłkarze muszą skupić się bardziej na sobie, niż na przeciwniku - powiedział komentujący spotkanie z Izraelem Andrzej Niedzielan.

Zaczynamy za 10 minut!

Macedonia Północna - Polska. Wejście smoka i gol Piątka! (WIDEO)

W taki sposób Krzysztof Piątek zapewnił reprezentacji Polski trzy punkty w meczu z Macedonią. Z Izraelem dołoży kolejne trafienie?

Fabiański: Zdajemy sobie sprawę, ile rzeczy musimy poprawić

W meczu w Skopje były fragmenty, z których możemy być zadowoleni, ale musimy być bardziej regularni. Prowadzimy między sobą dyskusję na ten temat. Chcemy wyciągać wnioski, żebyśmy rozwijali się jako grupa - powiedział przed meczem z Izraelem bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański.

Iwanow: Powtarzalność jest, logiki już mniej

- Po tym, co w turnieju Final Four Ligi Narodów zaprezentowali np. Szwajcarzy, oglądając mecz Polaków w Skopje bolały zęby - stwierdził komentator Polsatu Sport.

Borek: Nikt mnie już nie przekona, że nie powinniśmy grać dwójką napastników

- Nie za bardzo wiem co powiedzieć, jak ocenić naszych piłkarzy - powiedział po meczu z Macedonią komentator Polsatu Sport Mateusz Borek w programie Prawda futbolu.

Herzog: Polacy tworzą świetny zespół

- Zagramy z bardzo mocnym zespołem na jego boisku i muszę znaleźć rozwiązanie na zdobycie trzech punktów - przyznał Austriak.

Hajto stanął w obronie Brzęczka

Zdaniem eksperta Polsatu Sport, powinno więcej wymagać się od zawodników, którzy grają w reprezentacji Polski. Hajto zauważył, że dopiero w drugiej połowie meczu z Macedonią polscy piłkarze stworzyli podbramkową sytuację.

El. Euro 2020. Wandzik: O wygranie grupy powalczymy z Izraelem

- Izrael ma bardzo dobry zespół i to z nim powalczymy o zwycięstwo w grupie - powiedział były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Józef Wandzik.

Polscy piłkarze przybyli już na PGE Narodowy.

El. Euro 2020: Polska od pięciu lat niepokonana na PGE Narodowym

Poniedziałkowy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem będzie 24. występem piłkarskiej reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Dotychczas odniosła na tym obiekcie 14 zwycięstw, siedmiokrotnie zremisowała i doznała dwóch porażek. Od ostatniej minęło już ponad pięć lat.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. W ataku duet Robert Lewandowski - Krzysztof Piątek!

Wichniarek: Styl w jakim wygrywa kadra nie napawa optymizmem

- Musimy wejść na wyższy poziom, ponieważ grając w ten sposób nie odniesiemy żadnego sukcesu na mistrzostwach Europy - powiedział Artur Wichniarek.

El. Euro 2020. Majewski i Iwańczyk ostrzegają: Izrael to silny zespół

Piłkarska reprezentacja Polski rozegra wieczorem mecz z Izraelem w eliminacjach Euro 2020. Goście przyjechali do Warszawy beż swojej największej gwiazdy - Manusa Dabbura, ale z prowadzącym w klasyfikacji strzelców tych eliminacji Eranem Zahavim, który w trzech meczach zdobył siedem goli.

Witamy w relacji na żywo meczu Polska - Izrael w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020!