Raków Częstochowa rozpoczął przygotowania do sezonu

Piłka nożna
Raków Częstochowa rozpoczął przygotowania do sezonu
fot. PAP

Piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy przed kilkoma tygodniami wywalczyli awans do ekstraklasy, w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwszego dnia zawodnicy przechodzili różnego rodzaju badania oraz testy wydolnościowe i motoryczne.

W zajęciach uczestniczyli trzej nowi piłkarze Rakowa: 19-letni Kamil Piątkowski (środkowy obrońca) oraz dwaj obcokrajowcy – 24-letni Francuz Bryan Nouvier (skrzydłowy) i 24-letni Serb Andrija Lukovic (środkowy pomocnik). Na razie tylko oni dołączyli do beniaminka ekstraklasy, z którego odeszło natomiast ośmiu zawodników mających udział w wywalczeniu awansu. Raków chciał zatrzymać jednego z nich – 21-letniego pomocnika Marcina Listkowskiego, któremu skończyło się wypożyczenie z Pogoni Szczecin, ale jej kierownictwo nie zgodziło się na transfer.

 

Pierwszy trening na boisku zaplanowany jest na środę, a w przyszły poniedziałek trener Marek Papszun zabierze swych podopiecznych na sześciodniowe zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej koło Mielca, podczas którego mają rozegrać dwa mecze kontrolne - 19 czerwca z nieznanym jeszcze sparingpartnerem oraz trzy dni później, na zakończenie obozu, z pierwszoligową Stalą Mielec.

 

Po powrocie do Częstochowy "czerwono-niebiescy" rozegrają dwa kolejne sparingi – 26 i 29 czerwca – z nieustalonym jeszcze przeciwnikiem i czeską drużyną SFC Opava.

 

Od 1 do 6 lipca czeka ich drugie, również sześciodniowe, zgrupowanie – tym razem w Warce oraz sparingi ze Zniczem Pruszków (3.7) i Wisłą Płock (6.7). Dwa ostatnie mecze przed inauguracją sezonu ekstraklasy Raków (podzielony na dwa zespoły) ma rozegrać 12 lipca ze spadkowiczem z najwyższej klasy – Zagłębiem Sosnowiec oraz drugoligową Skrą Częstochowa.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze