Liga Narodów: Polska - Chiny. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Narodów: Polska - Chiny. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

We wtorek nasze siatkarki rozpoczną kolejny rozdział obecnej edycji Ligi Narodów. Tym razem drużyna pod wodzą Jacka Nawrockiego udała się do Jiangmen, gdzie czekają je trzy naprawdę trudne sprawdziany, a pierwszym z nich będzie spotkanie z gospodyniami. Transmisja spotkania Polska - Chiny w Polsacie Sport.

Po dotychczasowych trzech turniejach (w Opolu, holenderskim Apeldoorn i belgijskim Kortrijk), Polki zajmują w tabeli Ligi Narodów wysokie, piąte miejsce, gwarantujące udział w finałowym turnieju. Podopieczne Nawrockiego mają bardzo korzystny bilans siedmiu zwycięstw i tylko dwóch porażek. Na początku rywalizacji przegrały bowiem w Opolu z Włoszkami (2:3), natomiast w pierwszym spotkaniu turnieju w Kortrijk uznały wyższość mistrzyń świata Serbek (0:3).

 

Teraz czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem w chińskim Jiangmen przyjdzie im się zmierzyć z trzema drużynami plasującymi się w tabeli jeszcze wyżej od nich. Mowa o gospodyniach (czwarte miejsce), Amerykankach (trzecie) oraz Turczynkach, które dzięki wygraniu ośmiu meczów sprawują funkcję lidera. Do tego wspomniane ekipy nie zamierzają szukać wymówek i wystąpią w potencjalnie najsilniejszych składach.

 

- Jesteśmy bardzo podekscytowane perspektywą zmierzenia się z tak silnymi zespołami jak Chiny, USA czy Turcja. Od początku czekałyśmy na ten moment i razem z dziewczynami i sztabem czujemy już atmosferę wielkiego turnieju - powiedziała środkowa reprezentacji Agnieszka Kąkolewska.

 

Liderką reprezentacji Chin jest mierząca 1,98 m Zhu Ting, występująca na co dzień w tureckim VakıfBank SK.

 

- Nasze pierwsze przeciwniczki mają jedną liderkę i jest nią Zhu Ting. Obecnie analizujemy sposób jej gry, ale będziemy musiały zwrócić też uwagę na inne zawodniczki, ponieważ może będą one dla nas łatwiejsze "do wyłączenia" - dodała środkowa.

 

Sytuację Biało-Czerwonych komplikuje nieco sytuacja kadrowa. Przed turniejem w Jiangmen trener Nawrocki dokonał roszad w składzie, między innymi zastępując Monikę Bociek i Marlenę Pleśnierowicz. Tę drugą zastąpiła Joanna Wołosz, która jednak nabawiła się urazu stawu skokowego i nie będzie mogła pomóc koleżankom na parkiecie. Piłki "rozrzucać" więc będzie dwudziestoletnia rozgrywająca Julia Nowicka.

 

- To, co przeżywa ta dziewczyna, jest czymś wyjątkowym. Mam nadzieję, że jest na tyle "twarda", że wytrzyma presję tych trzech spotkań. To dla niej duża szansa i na pewno wyniesie z nich doświadczenie, którego nie zdobyłaby na przestrzeni dwóch lub nawet trzech lat treningu - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen (11–13 czerwca):

 

2019-06-11: USA – Turcja (wtorek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-11: Chiny – Polska (wtorek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)


2019-06-12: Polska – USA (środa, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-12: Chiny – Turcja (środa, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)


2019-06-13: Turcja – Polska (czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-13: Chiny – USA (czwartek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport).

 

Transmisja spotkania Polska - Chiny od godziny 13.45 w Polsacie Sport. Za komentarz odpowiedzialny będzie Adrian Brzozowski.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze