Magazyn żużlowy: Argentyńskie Tango z Facundo Albinem

Żużel
Magazyn żużlowy: Argentyńskie Tango z Facundo Albinem
fot. Cyfrasport

Nice 1. liga żużlowa nabiera tempa! Za zawodnikami 9. kolejka zmagań na zapleczu Ekstraligi. Po emocjach związanych z walką na torze, czas na garstkę podsumowań. Motywem przewodnim programu będzie ewolucja sprzętu żużlowego na przestrzeni lat oraz sylwetka Facundo Albina – żużlowca Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Transmisja magazynu żużlowego o 19:30 w Polsat Sport News oraz portalu Polsatsport.pl.

Ostatni weekend w Nice 1. LŻ przyniósł fanom speedwaya wiele emocji. Zdecydowanie mieszane uczucia musi mieć PGG ROW Rybnik. Ekipa, która mimo zdecydowanego zwycięstwa nad Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, przeżywa trudne chwile z powodu koszmarnego wypadku Siergieja Łogaczowa. Swoje mecze wygrały również Unia Tarnów oraz Lokomotiv Daugavpils. Dla Łotyszy było to pierwsze zwycięstwo od niemal dwóch miesięcy, kiedy to wygrali w 3. rundzie z gdańszczaninami.

 

Gośćmi Tomasza Lorka w Magazynie Żużlowym będą:

 

Dariusz Rachwalik – były żużlowiec. Licencję zdobył w 1983 roku. Najdłużej związany był z klubem z rodzinnego miasta, Włókniarzem Częstochowa. W Polsce reprezentował również barwy klubu Victoria Rolnicki Machowa, Śląska Świętochłowice oraz Wandy Kraków. W 1994 r. z klubem spod Jasnej Góry zdobył drużynowy Puchar Polski.

 

Tomasz Chrzanowski – wychowanek Apatora Toruń. W polskiej lidze występował w siedmiu klubach. Trzykrotnie przywdziewał barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Ostatnim klubem Chrzanka był KSM Krosno. W latach 2004-2005 brał udział w Indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu. Do swoich osiągnięć zawodnik z Lulkowa może zaliczyć m.in. złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski z Apatorem Toruń w 1998 i 2001 roku.

 

Marcin Feddek – urodzony w Bydgoszczy dziennikarz Polsatu Sport. Komentator piłkarski i żużlowy.

 

Głównym tematem rozważań gości Tomasza Lorka będzie ewolucja sprzętu żużlowego. Rozmówcy porozmawiają jak zmieniała się technologia w „czarnym sporcie” na przestrzeni dziesięcioleci. Ponadto zaprezentujemy sylwetkę Facundo Albina. Zawodnik Stainer Unii Kolejarza opowie o życiu nad Wisłą oraz jak wygląda speedway w królestwie Diego Armando Maradony. 

 

Transmisja Magazynu Żużlowego o godz. 19:30 na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.

Przemysław Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze