Gwiazda Serie A w PGE Skrze Bełchatów!

Siatkówka
Gwiazda Serie A w PGE Skrze Bełchatów!
fot. Cyfrasport

PGE Skra Bełchatów zakontraktowała nowego atakującego! Siatkarzem tej drużyny został 27-letni Dusan Petkovic. Zastąpi on w bełchatowskiej ekipie Renee Teppana, którego umowa nie została przedłużona.

– Obserwowaliśmy tego gracza od dłuższego czasu i wierzymy, że będzie dużym wzmocnieniem – powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.
 
Petković w poprzednim sezonie występował w Argos Volley Sora. W sezonie zasadniczym wygrał klasyfikację najlepiej punktujących graczy, a 590 zdobytych punktów pozwoliło mu wyprzedzić choćby Wilfredo Leona, byłego gracza PGE Skry Aleksandara Atanasijevicia, czy reprezentanta Włoch Iwana Zajcewa.
 
– Dusan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie – stwierdził Piechocki.
 
Petković, który obecnie występuje w reprezentacji Serbii w Siatkarskiej Lidze Narodów – w sześciu tegorocznych meczach zdobył 103 punkty, co powoduje, że po dwóch turniejach jest trzeci na liście najlepiej punktujących zawodników tych rozgrywek – jest zadowolony z transferu do Bełchatowa.
 
– Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach. Obserwowałem PGE Skrę od dłuższego czasu i sądzę, że ma wspaniałych kibiców. Granie dla nich będzie wielką przyjemnością – przyznał Petković.
 
– Wierzę, że mając obok swojego rodaka Milana Katicia Dušan szybko się zaaklimatyzuje w PGE Skrze, dzięki czemu będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności i pomóc zespołowi – dodał Piechocki.
 
 
Mierzący 202 centymetry wzrostu Petković będzie dziewiątym serbskim graczem w historii PGE Skry. Doświadczenia z gry Serbów w bełchatowskiej drużynie są raczej dobre, bo wystarczy przypomnieć nazwiska znakomitych siatkarzy, jak Srecko Lisinac, czy Aleksandar Atanasijević, którzy zachwycali kibiców w PlusLidze. W najbliższym sezonie bełchatowski zespół będzie miał dwóch graczy z serbskimi paszportami – Petkovicia oraz Milana Katicia.
 
Z bełchatowskim klubem żegna się estoński atakujący Renee Teppan. 
 
– Renee ciężko wchodził w sezon, ale pokazał, że potrafi pomóc drużynie w trudnym momencie. Pokazał to wbrew niesprawiedliwym opiniom pod jego adresem, że jest za słabym siatkarzem dla PGE Skry. Z całego serca życzę mu, by jak najlepiej grał i omijały go problemy zdrowotne – powiedział prezes Piechocki.
RM, PGE Skra Bełchatów
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze