Piłkarze Bundesligi nie docenili Lewandowskiego

250 zawodników Bundesligi wybrało najlepszego piłkarza minionego sezonu. W głosowaniu zwyciężył Kai Havertz, pomocnik Bayeru Leverkusen. Dziwić może słaby wynik Roberta Lewandowskiego. Polak zajął siódmą pozycję.

Niemiecka gazeta "Kicker" przeprowadziła anonimowe głosowanie wśród zawodników Bundesligi w kilkunastu kategoriach. Piłkarze wybierali najlepszego trenera, talent czy największe rozczarowanie. Najważniejszym plebiscytem był jednak wybór gracza sezonu. W tej kategorii zwyciężył Havertz, który zdobył ponad 20% wszystkich głosów.

Na podium oprócz pomocnika Bayeru stanęli Marco Reus oraz Jadon Sancho z Borussii Dortmund. Warto zaznaczyć, że różnica między pierwszym a drugim miejscem wynosiła zaledwie 0,8 procent.

Bardzo słabo wypadł Lewandowski. Król strzelców Bundesligi otrzymał jedynie 2,8 % wszystkich głosów. Doświadczony na niemieckich boiskach Polak nie został doceniony przez swoich kolegów, jednak warto podkreślić, że przy takich wyborach często decydują sympatię klubowe.

Nagrodę dla najlepszego trenera zgarnął Adi Huetter z Eintrachtu Frankfurt, a najwyżej cenionym bramkarzem został Peter Gulacsi z RB Lipsk.