Ekstraklasa siatkarek: Kowalińska zostaje w ŁKS Łódź

Siatkówka
Ekstraklasa siatkarek: Kowalińska zostaje w ŁKS Łódź
fot. PAP

Atakująca Izabela Kowalińska jest kolejną siatkarką, która przedłużyła swój kontrakt z ŁKS Commercecon. W drużynie z Łodzi, który w minionych rozgrywkach sięgnął po tytuł mistrza kraju, trwa kompletowanie składu na nowy sezon. O nowej umowie byłej reprezentantki kraju poformował w środę klub.

Będzie to czwarty sezon 34-letniej siatkarki w barwach ŁKS Commercecon, z którym wywalczyła srebrny i złoty medal mistrzostw Polski. Ostatni nie był jednak pełen, bowiem mierząca 189 cm zawodniczka postanowiła zrobić sobie przerwę w karierze. W styczniu dała się jednak namówić prezesowi ŁKS Hubertowi Hoffmanowi do powrotu na parkiet.

 

Jak podkreślają w łódzkim klubie, okazało się to strzałem w "dziesiątkę", bowiem Kowalińska miała duży wkład w odzyskanie po 36 latach mistrzostwa Polski. Doświadczona siatkarka została wybrana najlepszą zawodniczką (MVP) pierwszego spotkania finałowego.

 

W ŁKS cały czas trwa kompletowanie składu na nowy sezon. Kowalińska jest szóstą siatkarką, która będzie reprezentowała barwy ŁKS. Wcześniej kontrakty przedłużyły: atakująca reprezentacji Polski Monika Bociek i reprezentacyjna środkowa Klaudia Alagierska oraz libero Krystyna Strasz, przyjmująca Aleksandra Wójcik, a obowiązującą umowę ma 20-letnia przyjmująca Daria Szczyrba.

 

Odeszła natomiast środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która będzie występować w Developresie SkyRes Rzeszów.

 

Przyszłość pozostałych zawodniczek, które występowały ostatnio w Łodzi, nie jest jeszcze znana, m.in. brazylijska przyjmująca Regiane Bidias zamierza wrócić do ojczyzny.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze