El. Euro 2020: Gol meraviglioso! Wolej Insigne zachwyca Europę (WIDEO)

Ancora Insigne. Gol meraviglioso! Wspaniały gol Lorenzo Insigne w spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną uznawany jest za ozdobę tej serii meczów eliminacji mistrzostw Europy 2020. Piłkarz SSC Napoli pokonał bramkarza gości na początku drugiej części spotkania, w którym Włosi niespodziewanie przegrywali. Wolej z 16 metrów dał wyrównanie, a podopieczni Roberto Manciniego ostatecznie wygrali 2:1.

Reprezentacja Włoch wygrała wtorkowe spotkanie, ale pierwszy raz w tych eliminacjach straciła gola. W 33. minucie goście wyprowadzili błyskawiczną kontrę, a Edin Dżeko wykorzystał podanie Edina Visky. Do końca pierwszej połowy Włosi nie potrafili odrobić straty i na przerwę zeszli z boiska przegrywając.

W przerwie Mancini zdecydował się na zmiany. W zespole pojawił się Federico Chiesę i ożywił grę gospodarzy, którzy w 49. minucie wywalczyli rzut rożny. To własnie po nim przepięknego gola strzelił Insigne. Z narożnika dośrodkował Federico Bernardeschi, posyłając piłkę przed pole karne, a gracz Napoli długo się nie namyślał. Precyzyjnie uderzył z woleja i pokonał Ibrahima Sehica. Gol palce lizać!

Wcześniej i później bramkarz gości kilka razy uratował ich przed stratą bramki, m.in. po fantastycznym strzale Fabio Quagliarelli. Pięć minut przed końcem spotkania znów został jednak pokonany. Zwycięstwo Włochom dał Marco Verratti.