Nowa atakująca w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
Nowa atakująca w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

Atakująca Magdalena Kowalska, którą starsi kibice mogą pamiętać pod nazwiskiem Wawrzyniak, została zawodniczą ekstraklasowego zespołu siatkarek BKS Profi Credit Bielsko-Biała. W kadrze bielskiej drużyny obecnie jest 10 pań.

Zawodniczka urodzona 1990 roku w Myszkowie grała w ekstraklasie m.in. w zespole z Kalisza, nieistniejącej już Muszyniance Muszyna czy VolleyWrocław. Próbowała swoich sił we Włoszech (Igor Gongonzola Novara). Mierząca 185 cm siatkarka poprzedni sezon spędziła w pierwszoligowym AZS Politechnika Śląska Gliwice.

 

- Pamiętamy ją dobrze z gry dla zespołów z Piły czy Muszyny, w których była wyróżniającą się zawodniczką zdobywającą wiele punktów. Doświadczenie zdobyte w polskiej ekstraklasie, a także to wyniesione z ligi włoskiej, powoduje, że Magda jest bardzo ciekawą siatkarką - powiedział członek zarządu BKS Jacek Zięba dla strony klubowej.

 

Do tej pory do zespołu z Bielska-Białej dołączyły dwie Czeszki - przyjmująca Andrea Kossanyiova i rozgrywająca Pavla Smidova, Amerykanka Carly DeHoog (atakująca), Ewelina Janicka (środkowa, która w poprzednim sezonie grała w drużynie Energa MKS Kalisz) i libero Kinga Drabek (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

 

Wcześniej umowy przedłużyły reprezentacyjna przyjmująca Olivia Różański, rozgrywająca Marta Krajewska, środkowe Kornelia Moskwa i Martyna Świrad, a także przyjmująca Marta Wellna.

 

Bielszczanki w sezonie 2018/19 zajęły piąte miejsce w ekstraklasie. 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze