Legia zasadniczą część sezonu 2018/19 zakończyła na ósmym miejscu. W pierwszej rundzie fazy play off dopiero po pięciu spotkaniach musiała uznać wyższość Arki Gdynia.

 

- Ostatnie rozgrywki pokazały, że idziemy we właściwym kierunku. Zrobiliśmy postęp, a awans do play off tylko potwierdził naszą dobrą dyspozycję. Kolejny sezon będzie dla nas dużym wyzwaniem. Stawiamy przed sobą ambitne cele i chcemy nadal rozwijać się jako zespół. Praca w Legii daje mi satysfakcję, mamy najmłodszą drużynę w ekstraklasie, robimy sukcesywne postępy i na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - powiedział Spasev.

 

- Za nami bardzo udany sezon, który zwieńczyliśmy awansem do fazy play off po 17 latach przerwy. Trener Tane Spasev to dla Legii najlepszy i naturalny wybór. Czas trwania kontraktu potwierdza, że stawiamy na długofalową współpracę. Szkoleniowiec świetnie rozumie, czym jest Legia i utożsamia się z naszym klubem, co jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy przekonani, że wspólnie wejdziemy na jeszcze wyższy poziom – dodał Jarosław Jankowski, przewodniczący rady nadzorczej koszykarskiej Legii Warszawa.