Zeszutek: Rugbiści Budowlanych i Ogniwa znają się doskonale

Inne

- Generalnie znamy się z Budowlanymi. Oni wiedzą, co my gramy, my mniej więcej wiemy, co oni grają. To będzie gra błędów. Wszyscy zagrają na sto procent - powiedział Paweł Zeszutek, kapitan Ogniwa Sopot przed sobotnim spotkaniem o mistrzostwo Polski z Master Pharm Budowlanymi SA Łódź.

Marcin Józefowicz: Kiedy myślę "Budowlani", to mam na myśli przede wszystkim silny młyn. Macie jakiś pomysł jak to pokonać?

 

Piotr Zeszutek: Od ostatniego meczu, który graliśmy w Krakowie, na każdej sesji treningowej poprawiamy każdy szczegół, jeśli chodzi o grę w młynie. Mam nadzieję, że będziemy mogli przeciwstawić się . Zawsze był to nasz jakiś problem, zwłaszcza z tą drużyną. Byli mocniejsi, bez dwóch zdań. Mam nadzieję, że wszystkie wskazówki, które dają nam trenerzy i które same gdzieś zauważamy, wykorzystamy w tym meczu i to będzie ten dzień, kiedy my będziemy mieć silniejszy młyn i będziemy mogli dominować przeciwników.

 

A jakie są wasze atuty? Czego Budowlani powinni się obawiać z waszej strony?

 

Generalnie znamy się z Budowlanymi. Oni wiedzą, co my gramy, my mniej więcej wiemy, co oni grają. To będzie gra błędów. Wszyscy zagrają na sto procent. My na pewno mamy bardzo dobrą grę ręką. Jeśli chodzi o grę w ataku, mamy szybkich zawodników. Nasze przecięcia linii na skrzydle lub na środku są zawsze zabójcze dla przeciwników. Mam nadzieję, że to będzie ten atut. Podobnie jak obrona, którą cały czas szlifujemy. Jeżeli utrzymamy to, to na pewno będzie to nasz mecz.

 

Mam wrażenie, że Budowlani to bardziej zaciąg z zewnątrz, natomiast wy jesteście drużyną budowaną na własnych wychowankach.

 

To prawda. Mamy zespół budowany z roku na rok. Jak wchodziłem do seniorów dziesięć lat temu, to nie było tak kolorowo. Aczkolwiek mój rocznik mocno zasilił szeregi seniorskie. Do dzisiaj jesteśmy - ja, Marek Przychodzki, Łukasz Orlewski, Mateusz Mrowca, Marek Zając. Jest nas kilku i dalej jesteśmy w klubie. Myślę, że jest to coś ważnego. Nie byliśmy zawodnikami pozyskanymi z zewnątrz. Oczywiście mamy zawodników z całej Polski, z zagranicy - z Ukrainy. Nie byli to jednak kupieni zawodnicy z dnia na dzień, tylko co roku po jednej osobie. Znamy się bardzo dobrze. Jesteśmy przyjaciółmi, spotkamy się na boisku oraz poza. Mam nadzieję, że będziemy tak dalej budować nasz klub.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Spotkanie Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowolanie SA Łodź o godz. 16:30 w Polsacie Sport Fight.

Marcin Józefowicz, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze