Środkowy rozstał się z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
Środkowy rozstał się z PGE Skrą Bełchatów
fot. Cyfrasport

W przyszłym sezonie w drużynie PGE Skry Bełchatów nie zagra już środkowy Patryk Czarnowski. Kontrakt tego zawodnika nie został przedłużony. Siatkarz spędził w Bełchatowie dwa lata, w trakcie których sięgnął m.in. po tytuł mistrza Polski.

– Jest to zawodnik bardzo profesjonalny, jego wkład jest nieoceniony. Nie jest łatwo pogodzić się z rolą wchodzącego, ale Patryk zawsze pokazywał profesjonalizm. Ostatni sezon był dla niego trudny, ale mam nadzieję, że wszystkie jego problemy zdrowotne są już za nim – powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.
 
– Chciałbym podziękować zespołowi, z którym mogłem przeżyć kolejne doświadczenie w moim życiu i karierze. Sporo się wydarzyło w trakcie tych dwóch sezonów. Były słabsze chwile, w ostatnim sezonie nawet ciężkie, ale zdecydowanie zapamiętam te dobre momenty i wspomnienia. Osiągnęliśmy wiele jako zespół – stwierdził Czarnowski.
 
Niespełna 34-letni Czarnowski, który ma w dorobku trzynaście medali PlusLigi – w tym trzy złote – zamierza jeszcze grać na wysokim poziomie. 
 
– Wiedząc o tym, jak bardzo duża rywalizacja na tej pozycji jest w Bełchatowie uznaliśmy, że będzie szukał szansy z możliwością częstszego grania, niż to, na co mógłby liczyć w PGE Skrze. Bardzo dziękuję Patrykowi za te dwa sezony – dodał Piechocki.
 
– Dziękuję prezesom za zaufanie, ekipie z marketingu za to, że nigdy nam niczego nie brakowało, dziękuje doktorowi i fizjoterapeutom za opiekę na najwyższym poziomie. Życzę powodzenia Michałowi Winiarskiemu w nowym klubie na stanowisku pierwszego trenera. Jestem przekonany, że spełni się w nowej roli. Powodzenia w przyszłym sezonie i do zobaczenia – powiedział Czarnowski.
 
Czarnowski jest drugim po Renee Teppanie siatkarzem PGE Skry, który po obecnym sezonie odchodzi z Bełchatowa. Przypomnijmy, że gruntownie przebudowany zostanie sztab szkoleniowy, a z PGE Skrą pożegnali się już trener Roberto Piazza, drugi trener Michał Winiarski oraz trener przygotowania fizycznego Eduardo Romero.
RM, PGE Skra Bełchatów
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie