Doświadczony bramkarz przedłużył kontrakt z Legią

Piłka nożna
Doświadczony bramkarz przedłużył kontrakt z Legią
fot. Cyfrasport
Radosław Cierzniak (pierwszy z lewej).

Stało się to, na co zanosiło się od dłuższego czasu. Nowy, roczny kontrakt z Legią Warszawa podpisał Radosław Cierzniak. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. Doświadczony bramkarz, który zdobył z klubem Łazienkowskiej pięć trofeów (trzy mistrzostwa i dwa Puchary Polski). W stolicy występuje od trzech i pół roku.

Zawodnik urodzony w Szamocinie rozegrał najwięcej spotkań (15, z czego sześć z czystym kontem) z bramkarzy Legii w sezonie 2018/2019 na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Kibice mogą szczególnie wspominać obrobiony przez niego w świetnym stylu rzut karny w wygranym starciu z Jagiellonią Białystok (3:0). 36-letni zawodnik swój pierwszy mecz w koszulce z eLką na piersi rozegrał w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA z bośniackim Zrinjskim Mostar w lipcu 2016 roku. Szczególne zasługi ma w wywalczeniu Puchar Polski w sezonie 2017/18, kiedy bronił we wszystkich siedmiu meczach.

 

Cierzniak przyszedł na Łazienkowską w 2016 roku z Wisły Kraków jako czołowy golkiper Ekstraklasy. Absolwent słynnej szkoły piłkarskiej w Szamotułach poza Polską występował w Szkocji (Dundee United), na Cyprze (Alki Larnaka) i Ukrainie (Wołyń Łuck i Karpaty Lwów), rozegrał również jedno spotkanie w reprezentacji Polski (towarzyski mecz z Litwą w 2009 roku). Dla innych zawodników może być wzorem w kwestii rzetelnego przygotowania się do treningu, właściwego odżywiania i zaangażowania.

 

- Cieszę się, że klub docenia moje umiejętności i kolejny sezon będę grał przy Łazienkowskiej. Pozostanie w Legii to dla mnie naturalny i najlepszy wybór. Mam tutaj wszystko, czego potrzeba piłkarzowi na najwyższym poziomie – od profesjonalnego sztabu trenerów, fizjoterapeutów i opiekę medyczną, po pełne wsparcie ze strony klubu. Dziękuję za zaufanie - powiedział Cierzniak.

 

Doświadczony bramkarz występuje w Legii z numerem 33.

A.J., legia.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie