Gwiazda Asseco Resovii dołączyła do Fenerbahce Stambuł

Siatkówka
Gwiazda Asseco Resovii dołączyła do Fenerbahce Stambuł
fot. Cyfrasport

Francuski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego oraz atakującego, Thibault Rossard od nowego sezonu będzie reprezentował barwy tureckiego Fenerbahce Stambuł, którego trenerem jest Mariusz Sordyl. 26-latek ostatnie trzy lata spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

Rossard do stolicy Podkarpacia trafił w 2016 roku i mimo że nie było mu dane zdobyć z Asseco Resovią żadnego trofeum, to wypracował sobie miano jednego z najlepszych zawodników PlusLigi. Już na początku tego roku mówiło się o jego odejściu z Rzeszowa. W końcu sam zainteresowany w kwietniu na łamach mediów społecznościowych zadeklarował, że po zakończonym sezonie zmienia barwy klubowe.

 

Spekulowano o jego przenosinach m.in. do ONICO Warszawa, lecz Francuz postanowił wybrać kierunek turecki, a konkretnie Fenerbahce Stambuł, którego trenerem jest Polak Mariusz Sordyl. W minionym sezonie żółto-niebiescy wywalczyli mistrzostwo oraz puchar kraju.

 

Do największych sukcesów Rossarda należą z pewnością brązowy oraz złoty medal Ligi Światowej oraz srebro w Lidze Narodów. Wiadomość o jego przenosinach do Turcji podał Georges Matijasevic z Profesjonalnej Agencji Siatkówki.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze