Marta z golem na piątym mundialu

Marta zdobyła dla Brazylii jedną z bramek w przegranym przez jej zespół z Australią 2:3 meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata we Francji. 33-latka tym samym strzelała gole na pięciu kolejnych mundialach, czym nie może się pochwalić nikt inny.

Marta na listę strzelców wpisała się w 27. minucie wykorzystując rzut karny. Łącznie było to jej 16. trafienie w MŚ, dzięki czemu zrównała się z liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów, reprezentantem Niemiec Miroslavem Klose.

Na 2:0 w 38. minucie podwyższyła Cristiane. To już jej czwarty gol we francuskim turnieju.

Później jednak z bramek cieszyły się już tylko Australijki. Tuż przed przerwą kontaktową zdobyła Caitlin Foord, w 58. minucie wyrównała Chloe Logarzo, a o ich zwycięstwie zdecydował samobójczy gol Moniki w 66. minucie.

W drugim czwartkowym spotkaniu, rozegranym w grupie B, Chiny wygrały z RPA 1:0.

W turnieju występują 24 drużyny podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe z każdej z nich oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Faza grupowa potrwa do 20 czerwca, a pucharowa rozpocznie się dwa dni później. Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 6 lipca w Nicei, finał odbędzie się 7 lipca w Lyonie.

Tytułu sprzed czterech lat bronią Amerykanki.