Nowy libero Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Nowy libero Cerrad Czarnych Radom
fot. Cyfrasport

Cerrad Czarni Radom zakontraktowali kolejnego siatkarza na sezon 2019/20. Barw tej drużyny bronić będzie libero Mateusz Masłowski. 22-letni zawodnik przychodzi do Radomia z Asseco Resovii.

Nowy libero Cerrad Czarnych Radom przez ostatnie lata swojej zawodowej kariery był związany z Asseco Resovią. Jest wychowankiem AKS Resovii i ma za sobą już cztery lata gry w PlusLidze. Debiut w siatkarskiej ekstraklasie zaliczył w sezonie 2013/14, gdy w barwach klubu z Rzeszowa rozegrał pięć spotkań.
 
W sezonach 2014/15 oraz 2015/16 trafił do SMS Spała, gdzie święcił największe sukcesy w dotychczasowej karierze z reprezentacją Polski. W tym czasie Mateusz Masłowski sięgnął z reprezentacją biało-czerwonych po: mistrzostwo Europy kadetów, mistrzostwo świata kadetów, a następnie mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo świata juniorów.
 
Podczas gry w SMS Spała Masłowski wraz z kolegami z drużyny w sezonie 2015/16 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi, przegrywając w walce o mistrzowski tytuł z GKS Katowice. W 2014 i 2016 roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów; był wówczas uznawany najlepszym broniącym całych zawodów.
 
 Po grze w SMS Spała, przez kolejne trzy lata fani siatkówki mogli oglądać Masłowskiego w barwach Asseco Resovii. Z tym klubem popularny "Maślak" sięgnął w sezonie 2013/14 po Superpuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. W rozgrywkach PlusLigi łącznie rozegrał cztery sezony, na które złożyło się 73 występy.  
 
Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w przyszłym sezonie będę mógł bronić barw Cerrad Czarnych Radom. Od zawsze ten klub bardzo mi się podobał. Głównie ze względu na jego tradycje i sposób w jaki co roku konstruowana jest drużyna, która zawsze charakteryzuje się dużą walecznością. Nie mogę doczekać się już pierwszego meczu i atmosfery, jaka  panuje na hali MOSiR, gdzie kibice swoim dopingiem potrafią pomóc zawodnikom stworzyć prawdziwą "wojnę sportową" na boisku – powiedział Masłowski. 
 
 
Przebieg kariery:
 
2018/19 – Asseco Resovia
2017/18 – Asseco Resovia
2016/17 – Asseco Resovia
2015/16 – SMS Spała
2014/15 – SMS Spała
2013/14 – Asseco Resovia.
RM, wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze