Wisłocki wybrany na stanowisko prezesa TS Wisła Kraków

Piłka nożna
Wisłocki wybrany na stanowisko prezesa TS Wisła Kraków
fot. Cyfrasport

Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków wybrało Rafała Wisłockiego na stanowisko prezesa. Poparło go 78 delegatów, dwóch było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Jego kandydaturę zgłosił prezes honorowy Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

33-letni Wisłocki obowiązki prezesa TS Wisła pełnił od 4 stycznia, gdy zastąpił Marzenę Sarapatę, która w grudniu ubiegłego roku podała się do dymisji.

 

Pod jej kierownictwem TS Wisła doznała znacznego uszczerbku na prestiżu. Klub umożliwił wynajęcie pomieszczenia na prowadzenie siłowni przez znanego chuligana Pawła M., który obecnie przebywa w areszcie. Wisłockiemu udało się rozwiązać niekorzystną dla Wisły umowę. Działalność zakończyła także sekcja Trenuj Sporty Walki, której zarzucano powiązania z chuliganami.

 

Sytuacja finansowa istniejącego od 1906 roku Towarzystwa Sportowego, które powadzi działalność w 13 sekcjach, nie jest łatwa. Jak ujawniono, ma ono 5,2 mln długu. Z tego jednak znaczna część to dług wobec Tele-Foniki (około 4 mln zł). Ma go spłacić nie TS, a piłkarska spółka Wisły, której Wisłocki jest także prezesem.

 

Wybrany na czteroletnią kadencję prezes rekomendował do zarządu osiem osób: Dorotę Gburczyk-Sikorę, Roberta Zaczkiewicza, Tomasza Ordysa, Łukasza Krupę, Małgorzatę Solarz-Kulbicką, Paulinę Kujawę, Piotra Snopkowskiego i Piotra Piecucha. Delegaci poprali te kandydatury. Z poprzedniego czteroosobowego zarządu oprócz Wisłockiego pozostała tylko była koszykarka Gburczyk-Sikora. Nie kandydowali Szymon Michlowicz i Łukasz Kwaśniewski.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze