Zieliński: Jest dobrze, ale po walce będzie jeszcze lepiej

Sporty walki

- Pas to dodatkowa nagroda ciężkiej pracy i ciężkiego okresu przygotowawczego, który na szczęście jest już za mną. Teraz tylko ostatnie dwanaście godzin do ważenia. Wszystko jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej - powiedział Adrian Zieliński (18-8, 5 KO, 6 SUB), który na sobotniej gali FEN 25 zmierzy się z Fabiano Silvą (30-11-1, 11 KO, 12 SUB) o pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night w kategorii piórkowej.

Fight Exclusive Night: Z nami Adrian Zieliński, bohater walki o największym ciężarze gatunkowym, czyli pojedynku, którego stawką jest pas mistrzowski. Czy w związku z tym towarzyszy presja?

 

Adrian Zieliński: Nie, ponieważ mam już doświadczenie w pojedynkach o pasy. Nie myślę o tym. Bardziej skupiam się na tym co muszę zrobić i jaką robotę muszę wykonać. Pas to dodatkowa nagroda ciężkiej pracy i ciężkiego okresu przygotowawczego, który na szczęście jest już za mną. Teraz tylko ostatnie dwanaście godzin do ważenia. Wszystko jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

 

Wspomniałeś, że pięć rund to jest coś, co chodzi ci po głowie. To jest coś, czego nie miałeś okazji doświadczyć. To jest na pewno większy wysiłek, z którym trzeba będzie się zmierzyć.

 

To jest jedyna różnica w porównaniu z poprzednimi pojedynkami, ale wcale nie jest powiedziane, że to będzie trwało pięć rund, bo jestem dobrze przygotowany i nie nastawiam się na kalkulacje. Zobaczymy, to jest walka, wszystko może się zdarzyć i jestem otwarty na to.

 

Fabiano Silva jest dużo mniejszy od ciebie. Ty schodzisz z kategorii 70 kilogramów do 66 kilogramów i te warunki fizyczne będą na pewno po twojej stronie. Coś udało się dostrzec w jego zachowaniu? Mówił o tobie bardzo fajnie, doceniał cię jako rywala i cieszy się, że będzie mu dane skrzyżować pięści z tak dobrym zawodnikiem, jakim jesteś.

 

Ja też cieszę się, że jest mocnym, doświadczonym zawodnikiem. Raczej niczego nie pokazywał, ani nie zdradzał. Widać było, że to nie jest dla niego pierwszyzna. Obaj jesteśmy doświadczeni i mam nadzieję, że damy dobrą walkę i że kolejny bonus wpadnie do mojej kieszeni.

 

Fabiano powiedział, że bawi się sportem. Dla niego to nie jest praca. W twoim przypadku jest podobnie?

 

O to w tym wszystkim chodzi. Jakbym się nie bawił, tego nie lubił, to nie miałbym stoczonych tyle walk, ile mam i nie byłbym tu gdzie jestem. Pewnie pracowałbym za biurkiem w jakimś banku. To gdzie jestem świadczy chyba jednoznacznie.

 

Transmisja gali FEN 25 w sobotę 15 czerwca od 19:00 w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport Fight, od godziny 20:00 w Super Polsacie oraz od 22:00 w otwartym Polsacie.

KN, FEN
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie